REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Bankowość

Samsung Pay idzie do Polski! Trwają rozmowy z bankami i podawany jest już termin startu

Samsung Pay to najprawdopodobniej najciekawsza i najbardziej zaawansowana technicznie usługa płatności mobilnych na świecie. Po raz pierwszy została ona zaprezentowana w sierpniu, podczas przedpremierowych spotkań poświęconych smartfonom Samsung Galaxy S6 edge+ oraz Samsung Galaxy Note 5. Od tamtej pory była dostępna wyłącznie w Stanach Zjednoczonych oraz Korei Południowej.

18.11.2015
19:25
Kiedy Samsung Pay w Polsce? Mamy konkrety i termin
REKLAMA
REKLAMA

Teraz Samsung Pay wchodzi na kolejne rynki. Już w pierwszym kwartale przyszłego roku ma ona trafić do Chin, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii. Warto przypomnieć, że jak na razie funkcja te jest dostępna tylko na pięciu urządzeniach - Samsung Galaxy S6, Galaxy S6 edge, Galaxy S6 edge+, Galaxy Note 5 i Gear S2. Ostatni wymieniony sprzęt wspiera jednak wyłącznie płatności wykorzystujące technologię NFC znaną między innymi z dzisiaj używanych kart zbliżeniowych. Pozostałe wymienione urządzenia pozwalają też na korzystanie z technologii MST. Symuluje ona sygnał emitowany przesuwanej karty płatniczej i działa nawet na starych terminalach obsługujących wyłącznie karty magnetyczne, które na świecie nadal są popularniejsze od terminali zbliżeniowych.

Najważniejsze jednak jest, że Samsung Pay ma wejść do Polski.

Z własnych źródeł dowiedzieliśmy się już, że południowokoreańska firma prowadzi rozmowy z polskimi bankami w sprawie wprowadzenia tego rozwiązania nad Wisłę. Najbardziej prawdopodobna data wejścia tej usługi na polski rynek to drugi kwartał 2016 roku.

REKLAMA

Oznacza to, że jeżeli chcecie używać swojego urządzenia mobilnego jako portfela, warto pomyśleć rozważyć zakup urządzenia Samsunga. Prawdopodobnie Samsung Pay trafi na polski rynek szybciej niż konkurencyjne rozwiązania, takie jak Apple Pay, Android Pay lub CurrenC.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA