Poznaj aparaty Nikona i zobacz, który warto kupić w promocji Cashback

Lokowanie produktu

Jeśli szukasz nowego aparatu, warto zainteresować się aktualną promocją Nikon Cashback, dzięki której uzyskasz zwrot kosztów w wysokości nawet 1000 zł. I nieważne, czy stawiasz pierwsze kroki w fotografii, czy jesteś zawodowcem - gwarantuję, że w Cashbacku Nikona znajdziesz coś dla siebie. Zobacz, jakie aparaty biorą udział w promocji.

24.11.2015 09.32
Te aparaty warto kupić w promocji Nikon Cashback

Nikon Cashback jest akcją promocyjną, w której za zakup sprzętów Nikona otrzymamy zwrot części kosztów zakupu. Promocja obejmuje cztery typy urządzeń, a mianowicie wybrane aparaty kompaktowe, systemowe aparaty z wymienną optyką (czyli bezlusterkowce), tradycyjne lustrzanki cyfrowe oraz lampy błyskowe. O ile lamp błyskowych nie trzeba szczególnie przedstawiać, to warto naświetlić poszczególne klasy i półki aparatów.

Rozwój technologii jest tu bardzo szybki, więc jeśli wypadłeś na jakiś czas z obiegu, będziesz mocno zaskoczony po sprawdzeniu, co potrafią nowe konstrukcje Nikona.

Aparat kompaktowy, czyli wygoda i nowe technologie

Aparaty kompaktowe to konstrukcje, które najlepiej opisują słowa „wszystko w jednym”. Wbudowany na stałe obiektyw pozwala inżynierom idealnie zestroić optykę oraz matrycę aparatu. Gdybyśmy chcieli analogiczne parametry przenieść do aparatu z wymienną optyką, potrzebowalibyśmy ogromnego obiektywu, bądź… zestawu kilku obiektywów. Tymczasem kompakt mieści wszystko w zgrabnej obudowie.

Nikon w swoich kompaktach COOLPIX kładzie też duży nacisk na nowe technologie. Większość aparatów jest wyposażona w odbiornik GPS oraz w łączność Wi-Fi i NFC, dzięki którym zdjęcia można szybko przesłać do smartfonów i tabletów, a następnie udostępnić je np. w serwisach społecznościowych.

W promocji Nikona Cashback znajdziemy cztery aparaty kompaktowe, a każdy z nich jest na swój sposób wyjątkowy

nikon_coolpix_p610

Nikon COOLPIX P610 wyróżnia się obiektywem z 60-krotnym zoomem optycznym. Przekłada się to na zakres ogniskowych od 24 do 1440 mm (w przeliczeniu na format 35 mm), co daje absolutną swobodę kadrowania. Przy tak ogromnym zoomie możemy wykonać np. bardzo efektowne zdjęcia Księżyca, który wypełni całą powierzchnię kadru. Przy tak ekstremalnych kadrach na pewno sprawdzi się wbudowany podwójny układ redukcji drgań. Dodatkowo mamy możliwość skorzystania z zoomu cyfrowego Dynamic Fine Zoom, który pozwoli na 120-krotne powiększenie.

I choć krotność zoomu imponuje, to warto zwrócić uwagę także na szeroki kąt. Nikon zastosował tu ogniskową 24mm, co charakteryzuje konstrukcje z wyższej półki, bowiem pozwala na objęcie szerszego planu niż w większości innych kompaktów.

Nikon COOLPIX P610 może się okazać idealnym wyborem dla podróżników, dzięki wbudowanemu odbiornikowi GPS/GLONASS/QZSS, który śledzi naszą lokalizację. Z kolei gotowe zdjęcia możemy przesłać do tabletu lub smartfona za pośrednictwem łączności Wi-Fi i NFC. Mamy tu także wizjer elektroniczny oraz odchylany ekran.

Po zakupie Nikona COOLPIX P610 w promocji Nikon Cashback otrzymasz zwrot w wysokości 300 zł.

Nikon COOLPIX AW130, czyli idealny sprzęt dla sportowca i… nurka

nikon-coolpix-aw130-blue

Nikon COOLPIX AW130 przyciąga uwagę zwartą konstrukcją i bardzo solidną jakością wykonania. Nie są to tylko pozory, bowiem aparat wytrzyma upadki z wysokości 2 metrów oraz nurkowanie na głębokości do 30 m. Podwodne zdjęcia i filmy nie są tu żadnym wyzwaniem. Dodatkowo COOLPIX AW130 jest odporny na pył jak i na mróz do -10°C.

Jeśli jesteś fanem sportów wodnych, może cię zainteresować specjalny zestaw Diving, w którym do Nikona COOLPIX AW130 jest dołączony wodoodporny plecak i nietonący pasek. Ten ostatni jest doskonałym dodatkiem, bowiem uniemożliwia zatopienie aparatu jeśli przypadkowo wypuścimy go z ręki będąc w wodzie. Jeśli wolisz aktywność na lądzie, Nikon przygotował też zestaw Outdoor, w którym poza aparatem znajduje się uchwyt na rower, silikonowe etui oraz szelki, dzięki którym można zamontować aparat na klatce piersiowej i nagrywać dynamiczną akcję z samego środka wydarzeń.

Nikon COOLPIX AW130 jest także wyposażony w odbiornik GPS/GLONASS/QZSS oraz w łączność Wi-Fi i NFC, dzięki którym zdjęcia można szybko wysłać do urządzeń mobilnych i podzielić się nimi ze światem. Za zakup aparatu COOLPIX AW130 Nikon zwraca 100 zł.

W promocji Nikon Cashback biorą udział także dwa inne kompakty: COOLPIX L840 i L340. Za pierwszy Nikon zwraca 100 zł, a za drugi 50 zł. To ciekawe, wyważone i uniwersalne konstrukcje, które zwracają uwagę dużym zoomem optycznym (odpowiednio 38x i 28x), jak i optyczną redukcją drgań.

Bezlusterkowce, czyli wypadkowa między dużymi możliwościami, a prostotą obsługi

W promocji Nikon Cashback znajdziemy też bezlusterkowce serii Nikon 1. Są to konstrukcje łączące zalety lustrzanek i kompaktów. Od tych pierwszych bezlusterkowce zapożyczyły możliwość wymiany obiektywów i zaawansowane tryby fotografowania, a od tych drugich niewielkie rozmiary. Wszystkie bezlusterkowce Nikon 1 zaskakują poziomem zminiaturyzowania, a także rewelacyjną w segmencie szybkością działania. Aparaty Nikon 1 są wyposażone w matrycę formatu CX, która jest czterokrotnie większa od matryc stosowanych w kompaktach. Bezlusterkowce Nikona dysponują też trybami fotografowania PSAM, jak i zapisem plików RAW.

W promocji Cashback bierze udział 9 bezlusterkowców Nikon 1, należących do kilku serii. Seria S jest prosta w obsłudze i bardzo przystępna dla nowych użytkowników. Seria J to aparaty przeznaczone dla pasjonatów fotografii, natomiast w serii V znajdziemy najlepsze modele przeznaczone dla osób najbardziej wymagających.

Aparatem, który podoba mi się najbardziej wśród bezlusterkowców Nikon 1 jest model J5

ikon-1-j5

To niewielki i bardzo stylowy korpus, w którym 20-milionowa matryca BSI jest w stanie rejestrować zdjęcia z szybkością aż 20 kl./s! Jeśli zdecydujemy się zablokować ostrość, szybkość wzrasta do zawrotnych 60 kl./s. To wynik nieosiągalny nawet dla flagowych lustrzanek. Na pokładzie nie zabrakło łączności Wi-Fi i NFC. Nikon zwróci 500 zł wszystkim osobom, które kupią podczas Cashbacku tego bezlusterkowca.

Największym zaskoczeniem Cashbacku jest z kolei model Nikon 1 S2

nikon-1-s2

Ten niepozorny aparat w zestawie z podstawowym obiektywem można kupić już za ok. 1000 zł, a Nikon do tego zwróci nam 150 zł. Cena jest więc szalenie atrakcyjna, a otrzymujemy szybki, poręczny i prosty w obsłudze aparat o naprawdę dużych możliwościach. Nie zabrakło tu trybów PSAM, zdjęć HDR i zapisu plików RAW. Jedną z ciekawszych opcji jest możliwość robienia zdjęć podczas nagrywania filmu.

Nikon 1 AW1 spodoba się osobom aktywnym

nikon-1-aw1

Wśród bezlusterkowców Nikona mocno wyróżnia się także model Nikon 1 AW1, który jest aparatem wodoszczelnym (do głębokości 15 m) oraz wsztrząso- i mrozoodpornym. Nikon 1 AW1 bez trudu zniesie też upadki z wysokości 2 metrów. Z Nikonem 1 AW1 współpracują wszystkie obiektywy serii Nikon 1, ale wraz z premierą tego aparatu powstało także kilka nowych obiektywów z oznaczeniem AW. Podobnie jak aparat, one także są odporne na wodę, wstrząsy i mróz. W promocji Nikon Cashback za zakup Nikona 1 AW1 otrzymamy zwrot kosztów w wysokości 400 zł.

Najbardziej opłacalnym zakupem będą lustrzanki

W akcji Nikon Cashback biorą udział także lustrzanki Nikona, w tym modele dla osób początkujących, jak i pełnoklatkowe korpusy dla profesjonalistów. Jeśli zawsze marzyłeś o własnej lustrzance, teraz jest najlepszy moment na to, by zrealizować te marzenia.

Niezależnie od klasy, wszystkie lustrzanki Nikona wyróżniają się świetną jakością zdjęć. Inżynierowie Nikona słyną z faktu, że potrafią wycisnąć z matryc ostatnie soki. Pokazuje to wiele niezależnych testów i rankingów, w których przetworniki Nikona z reguły deklasują konkurencję i są stawiane jako wzór jakości obrazowania.

Na początku warto zainteresować się popularnymi modelami skierowanymi do pasjonatów fotografii, czyli Nikonem D5500 i jego poprzednikiem, D5300

nikon-d5500

W Cashbacku za Nikona D5500 otrzymamy 300 zł zwrotu, a za Nikona D5300 - 200 zł. Oba modele wyróżniają się wbudowaną łącznością Wi-Fi, jak i odchylanym ekranem, który w modelu D5500 można dodatkowo obsługiwać dotykiem. Obie lustrzanki zostały wyposażone w matryce formatu DX o rozdzielczości 24 milionów pikseli, w których zrezygnowano optycznego filtra dolnoprzepustowego. Dzięki temu zdjęcia uzyskują bardzo wysoką ostrość. Lustrzanki wyróżniają się też bardzo dobrym w swojej klasie autofocusem.

Będzie to świetny wybór dla osób, które chciałyby spróbować fotografować lustrzanką, ale nie są do końca pewne, czy to hobby wciągnie je na dłużej. Z jednej strony aparaty nie są drogie, a z drugiej, oferują już zaawansowane możliwości, które nie będą ograniczać przyszłego fotografa.

Kolejna półka lustrzanek to bardzo cenione modele D7200 i D7100, za które otrzymamy zwrot odpowiednio 400 i 300 zł

Nikon-D7200 (10 of 11)

Są to najwyższe modele na półce lustrzanek DX, które oferują wszystko, co najlepsze w tej klasie. Przede wszystkim aparaty wyróżniają się świetną ergonomią i rozbudowanym układem sterowania, dzięki czemu większość najważniejszych funkcji możemy obsłużyć poprzez przyciski i przełączniki na korpusie, a nie przez ustawienia ukryte w menu. Ważnym atutem jest także dodatkowy ekran na górnej ściance aparatu, który pokazuje parametry ekspozycji jak i wszystkie najważniejsze ustawienia.

Jeśli mowa o jakości zdjęć, trzeba się nastawić na świetne osiągi w słabym świetle oraz wysoką ostrość obrazu, za którą odpowiada konstrukcja matrycy. W Nikonach D7100 i D7200 nie znajdziemy filtra dolnoprzepustowego zmiękczającego obraz. Nikon D7200 obsługuje także technologię Wi-Fi i NFC.

Najwyższą półką lustrzanek są aparaty pełnoklatkowe, zapewniające bezkompromisową jakość obrazu

W promocji Nikon Cashback biorą udział trzy takie modele - Nikon D610 (zwrot w wysokości 500 zł), Nikon D750 (800 zł zwrotu) i Nikon D810 (aż 1000 zł zwrotu). Każdy z nich jest inny, choć wszystkie są szalenie ciekawe.

Nikon D610 to najtańszy aparat pełnoklatkowy w ofercie. Biorąc pod uwagę Cashback, próg wejścia w tzw. pełną klatkę jest niski jak nigdy dotąd. To dobra okazja, by zrobić krok naprzód w kwestii jakości obrazowania. Jakość pełnej klatki na pewno zobaczymy na zdjęciach, zwłaszcza przy fotografowaniu w słabym świetle, oraz np. w portretach, gdzie będzie można uzyskać jeszcze ładniejszy bokeh.

nikon-d610

Nikony D750 i D800 można już uznać za profesjonalne modele, które dobrze sprawdzą się nie tylko w rękach pasjonata, ale także w pracy zawodowca. Nikon D750 wyróżnia się rewelacyjnie skutecznym systemem autofocusu oraz świetnym trybem filmowania. D750 to także jedyna profesjonalna konstrukcja Nikona, w której znajdziemy odchylany ekran. Nie zabrakło tu także łączności Wi-Fi.

Nikon D810 jest z kolei marzeniem niejednego fotografa studyjnego. Aparat dysponuje matrycą o rozdzielczości aż 36,3 miliona pikseli, co w połączeniu z brakiem filtra dolnoprzepustowego zapewnia rewelacyjną szczegółowość zdjęć. Co ciekawe, tak wysoka rozdzielczość doskonale sprawdzi się także w trybie DX, bowiem nawet po ograniczeniu rozmiaru klatki do formatu APS-C, nadal mamy do dyspozycji 15,3 mln pikseli.

Decyzja o wyborze aparatu na pewno jest trudna, ale z drugiej strony, tu nie ma przegranych

Oferta aparatów biorących udział w Nikon Cashback jest w tym roku bardzo mocna. Na wszystkich półkach znajdziemy zróżnicowane i przemyślane konstrukcje, które trafią w każdy gust i wszystkie zapotrzebowania - także te niszowe i specjalistyczne. Pamiętaj, że masz jeszcze chwilę na zastanowienie, ale nie przeciągaj decyzji zbyt długo, bowiem korzystna promocja Nikona potrwa do 31 stycznia 2016 r.

Szczegółowy opis promocji Nikon Cashback znajdziesz pod tym adresem.

Lokowanie produktu
Najnowsze