REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Absolutny niezbędnik dla Maków - aplikacje warte ponad 1,5 tys. złotych teraz w prezencie

Czarny piątek, czyli amerykańskie święto zakupów zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim mnóstwo ciekawych ofert i obniżek, z których nierzadko możemy skorzystać także poza granicami Stanów Zjednoczonych. A z tej oferty, przygotowanej przez Parallels, z pewnością zechce skorzystać wielu posiadaczy Maków.

24.11.2015
19:32
apple
REKLAMA
REKLAMA

Parallels Desktop to bodajże najpopularniejsze narzędzie, dzięki któremu na komputerze z OS X możemy zainstalować inny system operacyjny (Windows, Linux lub Chrome OS) i uruchomić go w formie wirtualnej maszyny, w osobnym oknie. Oznacza to, że aby jednocześnie na Maku korzystać z OS X i Windowsa, nie trzeba się koniecznie przełączać między systemami w czasie uruchamiania komputera. Można używać ich równocześnie.

Wraz z najnowszą aktualizacją dla OS X El Capitan, Parallels wspiera także… zawsze nasłuchującą Cortanę. Użytkownicy Windowsa nie tracą więc nic, uruchamiając ten system wewnątrz wirtualnej maszyny.

Twórcy programu przygotowali na tegoroczny Czarny Piątek ofertę, obok której ciężko przejść obojętnie i prawdę mówiąc, samego mnie w portfel świerzbi.

Wraz z zakupem Parallels Desktop otrzymamy 7 dodatkowych aplikacji gratis!

I nie mówię tu o byle jakich, darmowych dodatkach, lecz o programach, których łączna kwota zakupu wraz z Parallels Desktop wyniosłaby blisko 2 tys. zł. Dzięki promocji, zapłacimy za nie tylko tyle, ile za samo narzędzie Parallels, czyli - w chwili pisania tego artykułu - dokładnie 362,27 zł, na tyle system przelicza 79,99 dol. ceny. Mało tego, jeśli ktoś wcześniej posiadał poprzednią wersję programu Parallels, to aktualizacja, w cenę której wliczonej są wszystkie bonusy, wyniesie zaledwie… 50 dolarów!

Co otrzymujemy w pakiecie?

Oczywiście Parallels Desktop w wersji podstawowej, czyli kupowanej jednorazowo, bez aktualizacji do nowych wersji. Do tego dochodzi lista bardzo użytecznych narzędzi i usług:

1Password - program do zarządzania, generowania zapamiętywania i przechowywania haseł, oraz bezpieczny, cyfrowy portfel. Licencja na jeden komputer z systemem OS X. Narzędzie z gatunku obowiązkowych dla każdego, kto ceni sobie bezpieczeństwo swoich danych.

Evernote Premium - warta 49,99 dol. roczna licencja na konto premium w najpopularniejszym notatniku świata. Moim zdaniem sama obecność tego dodatku usprawiedliwia zakup pakietu Parallels.

Pocket Premium - Pocket Premium może nie podnosi znacząco możliwości narzędzia do przechowywania treści z Internetu, ale w normalnych warunkach kosztuje niemal 45 dol. Największą zaletą konta premium w Pockecie jest możliwość przechowania artykułu nawet wtedy, gdy zostanie on usunięty z Sieci.

Camtasia - jedno z najlepszych, najprostszych i bardzo użytecznych narzędzi do nagrywania ekranu naszego Maka, połączone z prostym, acz bardzo przejrzystym edytorem wideo.

Snagit - rozbudowane, ale proste w obsłudze narzędzie do robienia zrzutów ekranu i nie tylko.

PDFpenpro 7 - narzędzie do pracy z plikami PDF. Pozwala na dowolną edycję plików tego formatu, a także ich konwersję do formatów Worda lub Excela. Dodatkowo dzięki mechanizmowi OCR umożliwia skanowanie ręcznego pisma i przekształcanie je na plik PDF.

Parallels Access - roczny dostęp do bliźniaczego narzędzia do Parallels Desktop, które jest ni mniej, ni więcej, jak aplikacją na iOS dającą nam zdalnie dostęp do pulpitu naszego komputera. Umożliwia także przenoszenie plików między urządzeniami za pośrednictwem chmury Parallels, lub też lokalnego przechowywania plików.

parallels-deal

Jak widać jest to prawdziwa okazja, by zgarnąć gratis kilka naprawdę ciekawych programów.

Na początku roku za 60 dol. można było kupić pakiet kilku usług nastawionych na produktywność, w tym Evernote’a i Pocketa Premium i wtedy wydawało się to być bardzo dobrą ofertą. Jednak w świetle tego, co właśnie proponuje Parallels, nawet tak dobra oferta blednie.

Blisko 400 zł za zestaw programów nadal może być dla wielu osób stosunkowo wysoką ceną, lecz patrząc na to, jak wiele dostajemy w zamian (i ile kosztowałoby to nas przy regularnych cenach), to więcej niż okazja. To prawie jak kradzież w majestacie prawa.

REKLAMA

Aby jednak odnieść z jej tytułu jakieś korzyści, trzeba się spieszyć. Oferta trwa tylko do 1 Grudnia i z całą pewnością nieprędko się powtórzy, jeżeli w ogóle. Komplet programów możemy nabyć wchodząc na stronę Parallels Desktop.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA