REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Nie musisz już odpisywać na emaile. Google zrobi to za ciebie

Gmail przejmie niedługo rolę inteligentnej sekretarki. Użytkownicy poczty Inbox na smartfonie będą mogli w biegu wybrać jedną z trzech odpowiedzi, które zostaną zaproponowane na podstawie kontekstu wiadomości. Wykorzystane zostanie do tego uczenie maszynowe.

03.11.2015
18:04
Google Inbox wprowadza automatyczne odpowiedzi Smart Reply
REKLAMA
REKLAMA

Twórcy oprogramowania dla urządzeń mobilnych dwoją się i troją, by ułatwić nam pracę. Urządzenia z jednej strony ciągle rosną, by wyświetlać więcej treści, a z drugiej do minimum skraca się czas potrzebny na interakcję z nimi do wykonywania podstawowych czynności.

Problematyczne jest zwłaszcza pisanie.

gmail-smart-reply-1

Osoby korzystające ze smartfonów w biegu doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak problematyczne jest pisanie dłuższych wiadomości jedną dłonią. Z tego powodu w cenie są wszystkie klawiatury ekranowe, które potrafią uprościć ten proces.

Bardzo pomocne są coraz sprytniejsze klawiatury ekranowe, które przewidują jakie słowa moglibyśmy wpisać w następnej kolejności. Google idzie jednak o krok dalej. Firma z Mountain View proponuje nam nowy mechanizm szybkich odpowiedzi.

Google Inbox na urządzeniach mobilnych zaproponuje treść naszej wiadomości jeszcze zanim dotkniemy klawiatury.

Nowa funkcja nosi nazwę Smart Reply. Dzięki niej użytkownicy poczty Google Inbox będą mogli po kliknięciu w przycisk odpowiedzi wybrać jedną z trzech zaproponowanych wiadomości.

gmail-smart-reply-2

Nie jest to jednak prosty system, w którym predefiniowane odpowiedzi ustalają twórcy aplikacji lub użytkownik. W tym przypadku każda z odpowiedzi ma być generowana automatycznie i pasować do treści otrzymanego emaila.

Zapowiada się to naprawdę nieźle.

Google znane jest z tego, że całkiem sprawnie jest w stanie analizować treści maili - w końcu na tej podstawie dobierane są komunikaty reklamowe. Teraz firma przygotowała coś związanego z analizą treści, co będzie użyteczne też dla samych użytkowników.

Do generowania automatycznych odpowiedzi wykorzystano uczenie maszynowe. Nie są to proste formułki, a algorytmy przygotowują odpowiedzi napisane w języku naturalnym. Do usprawniania systemu wykorzystane zostanie to, jak i które odpowiedzi wybierać będą użytkownicy.

gmail-smart-reply
REKLAMA

Nowa wersja Google Inbox wspierająca Smart Reply będzie dostępna w przeciągu nadchodzącego tygodnia w sklepach Google Play i App Store. Niestety, jak na razie będzie działać tylko w języku angielskim, a na wsparcie języka polskiego przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.

Szkoda...

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA