Tech  / News

Taniej już chyba się nie da - Polski Bus wypowiada wojnę Pendolino na popularnej trasie

137 interakcji
dołącz do dyskusji

Ktoś w Polskim Busie chyba czyta Spider’s Web. Nie minęły jeszcze trzy miesiące od naszego tekstu o obniżce cen biletów dla Pendolino na trasie Katowice - Warszawa, a przewoźnik postanowił przebić tę ofertę. I to pięciokrotnie. Oczywiście, nie obyło się bez haczyków, ale te są jak najbardziej do przełknięcia.

Bilet bez zniżek na trasie Katowice - Warszawa najszybszym pociągiem kursującym jak dotąd po torach, w wysokim standardzie kosztuje 49 zł. O połowę mniej, w przypadku gdy ktoś posiada zniżkę studencką.

W jaki sposób chce to przebić Polski Bus?

Oferując przejazd kosztujący 10 zł (9 zł bilet + 1 zł rezerwacja) dla pięciu połączeń na tej samej trasie. Jedyny warunek jest taki, iż bilet trzeba zakupić na minimum 28 dni przed planowanym odjazdem. Im bliżej daty odjazdu, tym cena wyższa, ale jeśli zmieścimy się w okresie 14-17 dni od daty odjazdu, będzie ona wynosić 14 zł + 1 zł. Czyli nadal będzie naprawdę okazyjna.

Promocja dotyczy kursów odjeżdżających w stronę Katowic z dworca Metro Wilanowska w Warszawie o: 6:30, 9:15, 15:15, 19:00 i 20:00 oraz w drugą stronę, z Dworca PKS przy Piotra Skargi 1 w Katowicach o: 7:10, 12:15, 14:45, 18:45 i 19:45.

Oczywiście czas przejazdu jest prawie dwukrotnie dłuższy niż w przypadku Pendolino, nie wspominając już o jego komforcie, którego poziom w Polskim Busie pozostaje…cóż, mocno dyskusyjny. Jeśli jednak komuś zależy na tanim podróżowaniu, to odpowiednio wcześniej kupione bilety w Polskim Busie są w tej chwili opcją nie do przelicytowania. Tym bardziej, że identyczne ceny, na identycznych warunkach obowiązują także na trasie Warszawa-Gdańsk.

Oznacza to, że odpowiednio planując podróż możemy dostać się ze Śląska nad Bałtyk (lub odwrotnie) za… 20 zł. Jeśli jesteśmy skłonni zagryźć zęby i przejechać autobusem taki dystans, to cenowo, w tej chwili, na takiej trasie, lepszej oferty po prostu nie ma.

*  Grafika główna: Polski Bus

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst