Operatorzy  / News

Masz iPhone'a w Plusie? Od możliwości wysyłania MMS-ów dzieli cię już tylko jeden krok

Aktualizacja systemu operacyjnego iPhone’ów do iOS 9 z września przyniosła spore rozczarowanie części klientów sieci Plus. Okazało się, że ich telefon wrócił do korzeni i podobnie jak pierwszy iPhone przestał obsługiwać wiadomości MMS. Na szczęście te ciężkie dni mamy już za sobą.

iOS 9 zadebiutował na chwilę przed premierą nowych iPhone’ów. Użytkownicy starszych urządzeń mogli pobierać nowy system operacyjny w tygodniu poprzedzającym wejście iPhone’a 6s i iPhone’a 6s Plus do sklepów Apple Store.

Część użytkowników iPhone’ów 6 i starszych korzystający z kart SIM sieci Plus spotkała przykra niespodzianka.

Okazało się, że nowe oprogramowanie nie wspiera wysyłania wiadomości MMS. Apple zafundowało klientom Plusa powrót do przeszłości - w pierwszym iPhonie w ogóle nie było tej funkcji. To też nie pierwszy raz, kiedy klienci Plusa mają problemy z iPhone’ami.

Przez długi czas abonenci Plusa będący użytkownikami sprzętów mobilnych Apple - czyli iPhone’ów i iPadów ze slotem na kartę SIM - mieli problem z łączeniem się z siecią LTE. W przypadku SMS-ów Apple nabrało wody w usta i nie komentowało oficjalnie sprawy.

Nie jest to dużym zaskoczeniem.

Nie tylko Polska jest małym krajem z punktu widzenia korporacji Tima Cooka, ale też sieć Plus w przeciwieństwie do innych polskich operatorów nie jest oficjalnym partnerem Apple. iPhone’y dostępne w tej sieci kupowane są na wolnym rynku.

Chociaż pojawiły się w sieci głosy, że wina leży po stronie operatora, to przedstawiciele Plusa utrzymują, że winę za ten stan rzeczy ponosi Apple. Teraz, nieco ponad miesiąc później, problem został wreszcie rozwiązany.

Udostępniony wczoraj iOS 9.1 przywraca możliwość wysyłania wiadomości MMS w iPhone’ach, w których umieszczono kartę SIM Plusa.

Zobacz:  3D Touch i iOS 9 - Spider's Web testuje

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst