REKLAMA

Są już nowe, stabilne wersje iOS, watchOS i OS X. Możesz aktualizować swojego smartfona, tablet, zegarek i komputer

Apple udostępnił właśnie aktualizacje trzech swoich systemów operacyjnych. Posiadacze iPhone’ów i iPadów mogą pobierać już iOS 9.1, zegarki Apple Watch dostały watchOS 2.0.1, a pierwsi właściciele Maków cieszą się już OS X El Capitan 10.11.1.

21.10.2015 17.38
Recenzja iPhone 6s f.lux - Apple w Europie
REKLAMA
REKLAMA

Jak zwykle na jesieni po kilku miesiącach betatestów nowe “duże” wersje systemów operacyjnych Apple zostały udostępnione użytkownikom. Jeszcze przed premierą iPhone’a 6s system iOS 9 został udostępniony posiadaczom starszych sprzętów mobilnych.

Po iOS 9 z lekkim opóźnieniem pojawił się też nowy system do zegarków Apple Watch, czyli watchOS 2.0. Pod koniec września z kolei osoby korzystające z Maków mogły zainstalować system OS X El Capitan oznaczony numerem 10.11.

apple-ios-9-1-ipad-iphone

Jak zwykle “duże” aktualizacje nie były pozbawione wszystkich błędów mimo kilku miesięcy betatestów. Po kilku tygodniach pojawiły się kolejne uaktualnienia, które jak zwykle nie wprowadzają wielu nowych funkcji, a łatają błędy.

W przypadku iOS 9.1 z aktualizacji ucieszą się głównie osoby, które korzystają z iPhone’a 6s i robią zdjęcia w trybie Live Photos. Aplikacja aparatu będzie wykrywać ruch i przerwie nagrywanie, jeśli gwałtowanie skierujemy obiektyw np. na buty.

apple-watch-watchos-2-0-1

iOS 9.1 wprowadza wsparcie dla 150 nowych emoji, w tym jedna z wystawionym środkowym palcem. Poprawiono też różne drobne błędy, które trapiły użytkowników. Zwiększono szybkość i poprawiono stabilność. Oby nie było nowych niemiłych niespodzianek.

Pojawiły się też dzisiaj małe poprawki w oprogramowaniu do Apple Watch, czyli system watchOS 2.0.1. Tutaj też nie ma zbyt wielu nowości, ale za to są nowe emotki. Pojawiły się poprawki nowych tarcz zegarka, w których użytkownicy skorzystali z Live Photos.

apple-mac-os-x-10-11-1

Drobnej aktualizacji doczekał się też system OS X, gdzie podbito numer do 10.11.1. Ucieszy to użytkowników pakietu MS Office, który sprawiał do tej pory problemy użytkownikom El Capitan. Tutaj też pojawi się 150 nowych emoji, tak jak w iOS 9.1.

Użytkownicy mogą też pobrać iTunes 12.3.1, a deweloperów z kolei ucieszy fakt, że pojawił się system tvOS w wersji Golden Master, który pojawi się na rynku już niedługo razem z nowym Apple TV. Niestety, nadal nie ma polskiej Siri.

REKLAMA

Zobacz:  3D Touch i iOS 9 - Spider's Web testuje

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA