REKLAMA

Ile kosztuje Office 2016? Oto cennik abonamentów Office 365 i jednorazowych licencji

Pakiet Microsoft Office 2016 jest już wreszcie oficjalnie dostępny nie tylko na Makach, ale też na komputerach z Windows. Po kilku miesiącach testów wersji Preview z nowego Office’a mogą pobrać wszyscy chętni - oczywiście za odpowiednią opłatą.

24.09.2015 17.30
Microsoft Office x64 64-bit na Maki
REKLAMA
REKLAMA

Office 2016 to najnowsza wersja pakietu biurowego Microsoftu. W pierwszej kolejności trafił on w stabilnej wersji do użytkowników komputerów Apple'a, którzy do tego roku mogli korzystać z archaicznej wersji Office 2011. Po kilku miesiącach Microsoft udostępnił aplikacje wchodzące w skład pakietu użytkownikom systemu Windows i poznaliśmy już oficjalne ceny.

Office 365, czyli pakiet w abonamencie

office-2016-365

Podstawowym sposobem na uzyskanie dostępu do Office’a 2016 jest wykupienie abonamentu Office 365. Po uiszczeniu opłaty na koncie użytkownika pojawia się możliwość pobrania plików instalacyjnych Office 2016. W przypadku niektórych licencji można niewykorzystane klucze wypożyczyć innym użytkownikom podając ich adres e-mail.

Office 365 Personal - 1 licencja

Podstawowa wersja pakietu Office 365 dla użytkowników prywatnych kosztuje 29,99 zł miesięcznie lub 299,99 zł rocznie. W ramach tego abonamentu otrzymuje się dostęp do aplikacji takich jak Word, Excel, PowerPoint, Outlook, OneNote, Publisher, Access, OneDrive i Skype. Aplikacje można zainstalować na jednym komputerze PC z Windows lub Mac. Użytkownik dostaje dostęp do 1 TB miejsca na dysku OneDrive i 60 min do wykorzystania w komunikatorze Skype.

Office 365 University - 2 licencje

Ten pakiet można kupić tylko posiadając ważną legitymację studencką. Czteroletni abonament to koszt 339,99 zł. Studenci mogą korzystać z aplikacji Word, Excel, PowerPoint, Outlook, OneNote, Publisher, Access, OneDrive i Skype na 2 urządzeniach - w tym komputerach PC z Windows lub Mac. Nie zabrakło tutaj 1 TB miejsca na dysku OneDrive i 60 min do wydzwonienia w komunikatorze Skype.

Office 365 dla użytkowników domowych - 5 licencji

Ten wariant kosztuje 42,99 zł miesięcznie lub 429,99 zł rocznie. W skład pakietu wchodzą aplikacje Word, Excel, PowerPoint, Outlook, OneNote, Publisher, Access, OneDrive i Skype. Ta wersja usługi pozwala na zainstalowanie pakietu na pięciu komputerach PC z Windows lub Mac - chociaż w tym drugim przypadku nie jest dostępny np. Access. Użytkownicy dostają też w bonusie 1 TB miejsca na dysku OneDrive i 60 min na rozmowy za pomocą komunikatora Skype.

Office 2016 w pudełku

office-2016-365-1

Microsoft oprócz usługi abonamentowej wprowadził do sprzedaży pakiety wymagające uiszczenia tylko jednorazowej opłaty. W przeciwieństwie do osób opłacających abonament posiadacze takiej licencji nie będą mogli liczyć na aktualizację oprogramowania do nowej wersji za kilka lat, tak jak będą mogli to zrobić posiadacze licencji na Office 365.

Office 2016 dla Użytkowników Domowych i Uczniów

Najtańsza wersja pakietu daje dostęp tylko do kilku podstawowych aplikacji na jednym komputerze. Wśród nich znalazły się Word, Excel, PowerPoint, OneNote. Zakup licencji to koszt 639,99 zł. Pakiet występuje też w wersji do komputerów Mac.

Office 2016 dla Użytkowników Domowych i Małych Firm

Rozbudowana wersja pakietu dostępna jest w cenie 1199 zł. Składają się na nią aplikacje Word, Excel, PowerPoint, Outlook i OneNote. W sprzedaży jest też wersja do komputerów Mac.

REKLAMA

Office Professional 2016

Ta licencja również obejmuje jeden komputer PC i daje użytkownikom dostęp do aplikacji Word, Excel, PowerPoint, Outlook, OneNote, Publisher i Access. Cena tego pakietu to aż 2299 zł i nie ma dostępnej wersji do Maków.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA