REKLAMA

Oto Kruger&Matz Edge 1161, czyli mocna, polska odpowiedź na Surface'a

W warszawskiej Fabryce Trzciny odbyła się dzisiaj konferencja Kruger&Matz, czyli firmy-córki polskiego Lechpola. Producent i dystrybutor pochwalił się całą gamą nowych urządzeń elektronicznych. Nacisk położony został na tablety z Windows 10 i atrakcyjny cenowo smartfon z Androidem.

24.09.2015 12.07
Kruger&Matz Edge 1161, czyli polska odpowiedź na Surface'a
REKLAMA
REKLAMA

Kruger&Matz to jedna z ciekawszych polskich marek zajmujących się dystrybucją elektroniki. Na przestrzeni kilku lat submarka Lechpolu wybiła się na naszym rynku i prezentuje teraz naprawdę ciekawe i konkurencyjne sprzęty - sprzęty, z których projektanci sami chcieliby korzystać.

Marka Kruger&Matz sprawia bardzo dobre wrażenie.

Prezentację poprowadził szef firmy Michał Leszek. Nie czaruje rzeczywistości i stwierdza wprost, że jego firma nie jest w stanie konkurować z wiodącymi producentami działającymi na całym świecie. Starają się jednak tworzyć najlepsze możliwe sprzęty w danym segmencie cenowym.

Jak na polską firmę konferencja została zorganizowana z rozmachem. W warszawskiej Fabryce Trzciny ustawiony został podest, na którym szef firmy prowadził prezentację transmitowaną na żywo w internecie. Za nim był olbrzymi wyświetlacz z 16-tu ekranów, na którym pokazywane były produkty.

Tablety z Windows 10 zaprezentowane zostały jako pierwsze

Perełką w ofercie Kruger&Matz jest Edge 1161. To tablet typu 2 w 1, który przypomina trochę… Surface od Microsoftu. Urządzenie wyposażone zostało w nakładkę z klawiaturą w kolorze niebieskim lub czarnym.

KrugerMatz-Edge-1161 (2)

W tablecie zintegrowana została podstawka i przy biurku można pracować na nim tak jak na laptopie. Kruger&Matz chwali się ekranem wykonanym w technologii no-air gap - między wyświetlaczem a szkłem nie ma powietrza.

Kruger&Matz Edge 1161 cechuje się 11,6-calową przekątną ekranu.

Firma prezentując nowe urządzenia zaprosiła na scenę przedstawiciele Intela i Microsoftu, którzy chwalili polski sprzęt. Edge 1161 to pierwszy tablet z procesorem Intel Core M od polskiego dystrybutora debiutujący na naszym rynku.

Wykorzystanie tej jednostki Intela skutkuje tym, że w środku nie będzie żadnych wiatraków. Tabletowi pod względem charakteru pracy będzie teraz bliżej do ARM-owej konkurencji w postaci iPadów niż do jednostek z procesorami Intel Core i3, i5 i i7.

Edge 1181 bardzo blisko do laptopa

Tablet robi bardzo dobre wrażenie, chociaż żałuję że producent nie zdecydował się na inne proporcje ekranu. 16:9 w tablecie sprawia, że korzystanie z niego w pozycji pionowej nie należy do przyjemnych i lepiej z urządzenia korzystać horyzontalnie.

KrugerMatz-Edge-1161 (5)

Dzięki takim proporcjom ekranu można za to dobrze wykorzystać tutaj dzielenie ekranu w poziomie pomiędzy dwie aplikacje w Windows 10. Liczę jednak na to, że pojawi się w przyszłości sprzęt o bardziej kwadratowym ekranie.

Bardzo miło zaskoczony jestem klawiaturą.

Zwykle klawiatury dodawane do tabletów w formie etui nie cechują się zbyt dobrą jakością, a pisanie na nich nie należy do przyjemnych rzeczy. W przypadku Kruger&Matz Edge 1161 jest jednak inaczej.

Klawiatury jest dość gruba i nie ugina się zbytnio podczas pisania. Ma standardowy układ i od razu byłem w stanie napisać na niej krótki tekst bez konieczności gimnastykowania palców.

Dobrą wiadomością jest 4 GB pamięci RAM i 64 GB pamięci wbudowanej.

Długi czas pracy ma zapewnić energooszczędny procesor i akumulator o pojemności 9500 mAh. Urządzenie pracujące pod kontrolą Windows 10 doczeka się tańszego i młodszego brata o nazwie Edge 1160 bez Core M i z połową pamięci RAM ze sztandarowego modelu.

KrugerMatz-Edge-1161 (3)

W ofercie Kruger&Matz znalazł się też opisywany już wcześniej na łamach Spider’s Web tablet Kruger&Matz Edge 1083 o przekątnej 10-ciu cali. Ma on system Windows 8.1 z możliwością aktualizacji do Windows 10 i pakiet Office 365 na rok.

Ceny tabletów prezentują się następująco:

REKLAMA
  • Kruger&Matz Edge 1161 - 1949 zł
  • Kruger&Matz Edge 1160 - 1199 zł
  • Klawiatura do serii 118x - 149 zł
  • Kruger&Matz Edge 1083 - 949 zł
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA