REKLAMA

Brawo Apple! Dwustopniowe logowanie od teraz również w iTunes

Najnowsza aktualizacja iTunes wprowadza obsługę dwuetapowego logowania. To kolejna usługa Apple zabezpieczona w ten sposób.

17.09.2015 06.56
Brawo Apple! Dwustopniowe logowanie od teraz również w iTunes
REKLAMA
REKLAMA

Wczoraj Apple zaktualizował swoje systemy operacyjne i usługi. Pojawiła się zapowiadana i oczekiwana przez użytkowników nowa wersja iOS - systemu przeznaczonego dla iPhone'ów oraz iPadów. Niestety nie udało się Apple zaktualizować systemu dla zegarków. Informowaliśmy, że aktualizacja watchOS 2.0 została wstrzymana z powodu wykrytego błędu.

Poza wspomnianymi aktualizacjami Apple wydał też poprawki i usprawnienia dla usługi iTunes, która doczekała się w końcu możliwości włączenia weryfikacji dwuetapowej, zwanej również dwustopniowym logowaniem.

iTunes w wersji 12.3 dostępny jest już także dla komputerów z systemem OS X El Capitan, a wartą uwagi nowością jest obsługa wyższego standardu bezpieczeństwa, który podniesiono za sprawą implementacji obsługi dwustopniowego logowania.

To oczywiście nie pierwszy kontakt Apple’a z takim rozwiązaniem. Funkcja ta od wielu miesięcy działa w chmurze iCloud, komunikatorze iMessage i FaceTime. Teraz do tej listy dołącza iTunes, zatem obszerna, cyfrowa biblioteka Apple’a, będzie w dodatkowy sposób zabezpieczona.

Szkoda, że praktyka pokazuje, iż wielu użytkowników nie zdaje sobie sprawy z tego jak można w dodatkowy sposób zabezpieczyć swoje konta internetowe.

REKLAMA

Czytaj również:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA