REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Social media

Zapomnij o profilowym zdjęciu na Facebooku. Teraz ustawisz... profilowy film!

Facebook wprowadził właśnie nową funkcję na Facebooku, której pewnie za kilka dni będziemy mieli serdecznie dosyć. Od teraz użytkownicy największego portalu społecznościowego świata będą mogli zamiast zdjęcia profilowego wgrać prostą animację GIF. To na szczęście nie jedyna zmiana, a inne zapowiadają się nieco ciekawiej.

30.09.2015
20:51
Film zamiast profilowego zdjęcia na Facebooku? To możliwe!
REKLAMA
REKLAMA

Ruchome obrazki w formacie GIF to swego czasu była zmora w internecie. Tak jak w ciągu ostatnich kilku lat zaczęły jakby zanikać, tak teraz można szykować się na wielki powrót. Facebook wprowadza “profilowe wideo”, które przypomina mi… profil ze Snapchata.

facebook-gif

Facebook ostatnio zalicza awarię za awarią, ale nie przeszkadza to inżynierom Marka Zuckerberga w dodawaniu nowych funkcji. Wśród nich pojawiła się możliwość ustawienia na awatar animowanego obrazka zamiast statycznego zdjęcia.

Z początku miałem nadzieję, że moi znajomi nie odkryją tej funkcji lub będę mógł ją wyłączyć po swojej stronie. Na szczęście animowane ujęcia będą widoczne tylko po wejściu na profil a nie podczas wyświetlania tablicy…

facebook-profil-2

Ciekawszych pomysłem wydaje się możliwość ustawienia okolicznościowego awatara. Już teraz wiele osób w ramach solidarności z akcją społeczną zmienia awatar na określony wzór lub dodaje kolor, jak ostatnio z tęczą.

Na tęczę w profilowym zdecydowało się 26 mln osób, które potem musiały awatar ręcznie zmienić (lub mają tęczę do dziś). Od teraz użytkownik będzie mógł wybierając nowe zdjęcie profilowe określić, że po tygodniu wróci poprzednie.

facebook-profil-1

Zmiany, zgodnie z krążącymi od długiego czasu plotkami, doczeka się lokalizacja zdjęcia profilowego na stronie użytkownika. Na urządzeniach mobilnych miniatura awatara będzie od tej pory wycentrowana.

REKLAMA

Kolejną nową opcją w profilu użytkownika będzie możliwość organizacji udostępnionych materiałów. Na górze profilu będzie można podpiąć 5 wybranych zdjęć, krótki opis i informacje o aktualnym miejscu pracy.

*Grafika główna: Shutterstock

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA