REKLAMA

O takich sukcesach bardzo lubimy pisać - polski Base pozyskał rekordowe finansowanie!

Na łamach Spider’s Web bardzo lubimy pisać o sukcesach polskich firm na rynkach międzynarodowych, tym milej podać do informacji fakt, iż powstały w 2009 roku w Krakowie startup Base właśnie po raz kolejny pobił rekord i uzyskał aż 30 milionów dolarów finansowania.

29.09.2015 14.30
O takich sukcesach bardzo lubimy pisać – polski Base pozyskał rekordowe finansowanie!
REKLAMA
REKLAMA

Inwestorzy z Doliny Krzemowej, którzy uprzednio wsparli takie podmioty jak Facebook, Skype czy Dropbox, tym razem postanowili wesprzeć Base w trzeciej rundzie finansowania wraz z funduszem Tenaya Capital (który inwestował wcześniej w takie firmy jak Kayak, New Relic czy Eventbrite). Rekordowy wynik Base wart jest uwagi z dwóch powodów - żaden polski startup nie uzyskał jeszcze takiego finansowania, ani żaden też nie dotarł do trzeciej rundy. Większość zatrzymuje się na pierwszej, sporadycznie zdarzają się sytuacje, gdy startup trafia do drugiej rundy.

Sumarycznie we wszystkich rundach Base pozyskał ponad 50 mln dolarów finansowania, co jest absolutnie najlepszym wynikiem w naszym kraju.

Bartek Kiszala jeden z zalozycieli firmy Base fot. Bartosz Pawlik

Jak mówi jeden z założycieli firmy i jej CPO Bartek Kiszala:

Wyraźnie widać, że ta strategia działa, a od poprzedniej inwestycji w marcu 2014 roku Base podwoił liczbę swoich klientów i znacząco zwiększył swoje przychody. Już ponad 6500 przedsiębiorstw na całym świecie korzysta z polskiego rozwiązania, w tym firmy takie jak Cisco, Stryker, Knight Frank, czy nasze lokalne OtoMoto i Znany Lekarz. Base oferuje bowiem nowoczesne podejście do sprzedaży, oparte o zbieranie i analizę danych.

Jak działa Base?

Po szczegółowe informacje zapraszam do lektury tekstu Piotrka Baryckiego. W telegraficznym skrócie Base to nowoczesny CRM (Customer Relationship Manager). W przeciwieństwie do tradycyjnych, czy może raczej - przestarzałych - rozwiązań, Base nie zmusza użytkowników do ręcznego wpisywania danych, lecz pozyskuje je samodzielnie tam, gdzie odbywa się komunikacja, czyli np. w czasie rozmowy telefonicznej, czy wysyłania maila. W połączeniu z najlepiej ocenianymi aplikacjami mobilnymi w swojej kategorii, Base - jak ujmują twórcy - jest rewolucją dla kogoś, kto dotychczas korzystał z klasycznych CRM-ów.

Założona przez czwórkę młodych przedsiębiorców zatrudnia obecnie ponad 160 osób w biurach w Krakowie i San Francisco, przy czym właśnie w Polsce działa oddział R&D, w którym powstają wszystkie innowacje.

Paweł Niżnik, CTO i współzałożyciel Base mówi, iż firma celowo wybrała Polskę na miejsce swojego rozwoju:

REKLAMA

Jak widać w przypadku Base Polakom nie brakuje wewnętrznego przekonania i pewności siebie. Gratulujemy kolejnego rekordu i cóż - pozostaje tylko życzyć wspinania się na kolejne wyżyny, produkując jeszcze lepsze narzędzia, na czym skorzystamy wszyscy.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA