REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

WhatsApp w końcu w pełni funkcjonalny dla użytkowników iPhone'ów

W App Storze pojawiła się nowa wersja WhatsApp, która wprowadza długo oczekiwaną przez użytkowników komunikatora nowość. Chociaż brzmi to paradoksalnie, to właśnie dzięki aktualizacji aplikacji mobilnej również posiadacze iPhone’ów będą mogli prowadzić rozmowy w przeglądarce internetowej ze znajomymi korzystającymi z WhatsApp.

21.08.2015
8:48
WhatsApp z obsługą dokumentów
REKLAMA
REKLAMA

Wykupiony przez Facebooka komunikator WhatsApp cały czas cieszy się ogromną popularnością wśród użytkowników. Jeszcze rok temu był to jednak program bardzo przestarzały, który pozwalał na wymienianie wiadomości ze znajomymi za pośrednictwem wyłącznie jednego urządzenia, czyli telefonu komórkowego i przypisując konto do numeru komórki.

WhatsApp w przeglądarce

whatsapp-web

Stworzenie webaplikacji do obsługi komunikatora WhatsApp nie było takie proste, jak w przypadku klasycznych komunikatorów internetowych. Użytkownik w końcu nie zakłada żadnego konta online, a weryfikacja opiera się o numer telefonu - czyli w przypadku polskiego rynku kartę SIM umieszczoną w urządzeniu.

Twórcy WhatsApp wpadli jednak na pomysł, jak ten problem rozwiązać. Teraz użytkownicy WhatsAppa mogą połączyć komunikator uruchomiony na urządzeniu mobilnym ze stroną internetową, która… stale wymienia informacje ze smartfonem wyświetlając “po prostu” w przeglądarce internetowej.

Aplikacja WhatsApp zainstalowana na smartfonie wysyła dane do strony internetowej

whatsapp-web-iphone

Brzmi to na strasznie skomplikowane rozwiązanie i rozwiązanie wyważanie otwartych drzwi patrząc na konkurencyjne komunikatory, ale zdaje się to działać jak należy. Wystarczy odpalić stronę internetową web.whatsapp.com, a w aplikacji mobilnej zeskanować kod QR. Już po chwili można zacząć wysyłać i odbierać wiadomości.

Na początku z WhatsApp w wersji webowej mogli skorzystać użytkownicy Androida i przeglądarki Chrome, ale teraz to się zmieniło. Nie ma problemu, by webaplikację WhatsApp uruchomić w innych przeglądarkach - aczkolwiek Safari jak na razie nie obsługuje wszystkich funkcji, jak np. robienia zdjęć, ale przynajmniej powiadomienia działają.

WhatsApp to nie tylko Chrome i Android

Testowałem nowe rozwiązanie łącząc iPhone’a z Safari i zdaje się to działać bez zarzutu. Szybki rzut oka na wyniki wyszukiwania w Google ujawnił też, że WhatsApp może działać też jako… aplikacja do systemu OS X. Nieoficjalny program zbudowany na bazie strony internetowej nazywa się Chit Chat i można go znaleźć na GitHubie.

Dzięki wsparciu wersji webowej i nieoficjalnej aplikacji do OS X postanowiłem wreszcie dać WhatsAppowi szansę. Ciągle jednak jestem sceptyczny i nie wiem, czy oprócz obsługującego SMS-y komunikatora iMessage od Apple i Facenook Messengera potrzebuję jeszcze jakiegoś innego narzędzia do komunikacji.

REKLAMA

No i w przeciwieństwie do pozostałych komunikatorów, z WhatsApp nadal nie mogę skorzystać na iPadzie.

* Grafika główna: Shutterstock.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA