REKLAMA

Niespodzianka - Cortana może już zastąpić Google Now na urządzeniach z Androidem

Z asystenta głosowego Microsoftu mogą korzystać już posiadacze urządzeń z Androidem. Aplikacja nie została jeszcze finalnie wydana, ale Microsoft stale rozwija swoją usługę. W nowej wersji pojawiła się funkcja, dzięki której Cortana będzie mogła zastąpić Google Now.

10.08.2015 12.07
Niespodzianka – Cortana może już zastąpić Google Now na urządzeniach z Androidem
REKLAMA
REKLAMA

Microsoft dwoi się i troi, ale nie jest w stanie przekonać do swojego systemu mobilnego użytkowników i deweloperów. Osoby zainteresowane software’owymi i chmurowymi rozwiązaniami Microsoftu nie są jednak w złej sytuacji.

Firma Satyi Nadelli dba o to, by dostęp do wszystkich usług był możliwy niezależnie od wybranego przez klienta systemu operacyjnego. Ba, często to nawet posiadacze sprzętów z oprogramowaniem Apple i Google są traktowani priorytetowo.

Widać to wyraźnie na przykładzie pakietu Office. Dotykowe wersje Worda, Excela i PowerPointa w pierwszej kolejności zadebiutowały na tabletach Apple z iOS. Z kolei Office 2016 dostępny w ramach Office 365 zadebiutował na Makach.

cortana

Microsoft nie ogranicza się zresztą do pakietu biurowego. Posiadacze iPhone’ów, iPadów oraz tabletów i smartfonów z Androidem mają dostęp do chociażby Skype’a i Outlooka. Cortana nie będzie wyjątkiem.

Wersja beta Cortany do urządzeń z Androidem pojawiła się miesiąc temu i mogą testować ją wszyscy chętni.

Zakładając oczywiście, że są z regionu, gdzie Cortana działa i rozmawiają w języku, jaki ten asystent głosowy zrozumie - nasz rynek i język polski jeszcze nie jest wspierany.

Teraz Microsoft udostępnił nową wersję Cortany. Wprowadza ona jedną nowość, która zdecydowanie ucieszy wszystkich entuzjastów usług Microsoftu korzystających z Androida. Asystent głosowy firmy z Redmond może zastąpić Google Now - dosłownie.

Cortana może od teraz być uruchamiana dokładnie tym samym skrótem, co domyślnie Google Now. Mowa oczywiście o geście przeciągnięcia palcem z przycisku Home do góry. To strzał w dziesiątkę i ogromna zaleta Androida, bo w podobny sposób nie da się wymienić Siri w iOS.

Pytanie, czy i kiedy asystent głosowy Microsoftu doczeka się wsparcia innych funkcji, w tym np. stałego nasłuchiwania i uruchamiania aplikacji po wypowiedzeniu frazy “Hey Cortana”. Jak na razie jednak cały projekt zapowiada się obiecująco.

Cortanę dla Androida można pobrać z tego miejsca.

REKLAMA

Czytaj również:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA