REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Technologie
  3. Tech

Ostatni dzwonek, żeby pobrać zdjęcia z Google+ Photos lub przenieść się do Zdjęć Google

Ogłoszono właśnie, że Google+ Photos, rozwiązanie służące do udostępniania zdjęć, będące częścią portalu społecznościowego Google+, przestanie działać pierwszego sierpnia.

zdjęcia google
REKLAMA
REKLAMA

Jako pierwsza przestanie działać aplikacja stworzona z myślą o systemie Android, zaraz potem znikną wersje iOS-owa oraz przeglądarkowa. Z tego powodu warto powoli myśleć o przeprowadzce na Google Photos (bez plusa). Jest to nowa usługa Google do przechowywania i udostępniania zdjęć, która została zapowiedziana w maju. Jej najważniejszą cechą jest nielimitowana ilość miejsca na zdjęcia, pod warunkiem że ich rozdzielczość jest mniejsza niż 16 Megapikseli.

Google zastosowało rozwiązanie, dzięki któremu nie ma konieczności przenoszenia zdjęć ze starej do nowej usługi - zrobi to za nas automat. A jeśli przegapicie datę 1-go sierpnia, stare zdjęcia będziecie mogli odzyskać za pomocą narzędzia Google Takeout.

Firma z Mountain View zdecydowała się na zrezygnowanie z Google+ Photos ze względu na to, że dublowała ona funkcje samodzielnej aplikacji Google Photos. Dodatkowo obie usługi cechowały się zbyt podobnymi nazwami. Jednak należy mieć świadomość, że Google Photos nie jest jeszcze idealne i brakuje mu kilku funkcji znanych z Google+ Photos. Należy do nich między innymi możliwość przesyłania zdjęć na Chromecast.

Niemniej jednak należy cieszyć się, że Google naprawia zamęt w swoich usługach fotograficznych. Zwłaszcza, że Google Photos do bardzo dobra usługa dla 95% użytkowników, zaś Google+ to dogorywający projekt, którego marginalizacja dokonuje się na naszych oczach.

REKLAMA

Sprawdź również: 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA