REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Aplikacje fotograficzne w Windows 10 w końcu rozwiną skrzydła

Nowa wersja pakietu SDK dla Windows 10 wprowadza po raz kolejny nowe API dla programistów. Tych ma cały czas przybywać, a dzięki publikacji tej wersji wiemy, że aplikacje do zdjęć będą potrafić jeszcze więcej.

02.07.2015
13:44
Aplikacje fotograficzne w Windows 10 w końcu rozwiną skrzydła
REKLAMA
REKLAMA

SDK dla Windows 10 jest wciąż w wersji poglądowej, ale już teraz jest udostępniane programistom przez Microsoft, by ci już teraz mogli rozbudowywać swoje aplikacje o nowe funkcje lub tworzyć nowe, dedykowane nowemu systemowi.

Najnowsza wersja tego SDK wprowadza dwa nowe API (Advanced Captured Photo i Advanced Photo), którymi powinni zainteresować się programiści budujący aplikacje związane z wykonywaniem i obróbką zdjęć. Dzięki nim deweloperzy będą mogli skłonić zdolny do tego sprzęt do wykonywania zdjęć HDR lub, jeżeli sprzęt tego nie obsługuje, polegać na algorytmach „hadeeropodobnych” zapewnianych przez Microsoft.

Nowe API dają też dostęp do danych z matrycy aparatu dotyczących kolorów, głębi i danych podczerwonych, dzięki czemu, między innymi, będą mogli integrować swoje programy z funkcją Windows Hello, a więc nowym pomysłem Microsoftu na weryfikowanie tożsamości użytkownika.

REKLAMA

SDK i związany z nim Windows 10 Mobile Emulator jest do pobrania z Windows Dev Center, funkcjonują one równolegle z poglądową wersją Visual Studio 2015. Microsoft, zgodnie ze swoimi zapowiedziami, dalej rozbudowuje Windows 10, jego funkcje i możliwości, nawet tuż przed premierą systemu.

I jeżeli dotrzyma słowa, będzie to robił również po premierze systemu, bez żądania dodatkowych opłat.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA