REKLAMA

Windows 10 Mobile pojawi się w listopadzie! Oto lista smartfonów, które dostaną szybką aktualizację

Desktopowy Windows 10 trafił już na 14 milionów urządzeń, ale wciąż czekamy na to, aż nowe okienka dotrą na smartfony, co ma nastąpić jesienią. Poznaliśmy jednak listę urządzeń, na które Windows 10 mobile trafi jako pierwszy.

31.07.2015 07.15
Windows 10 Mobile pojawi się w listopadzie! Oto lista smartfonów, które dostaną szybką aktualizację
REKLAMA
REKLAMA

Na stronie Microsoftu pojawiła się informacja o dostępności darmowej aktualizacji do Windowsa 10 dla następujących urządzeń:

• Lumia 430
• Lumia 435
• Lumia 532
• Lumia 535
• Lumia 540
• Lumia 640
• Lumia 640 XL
• Lumia 735
• Lumia 830
• Lumia 930

Zrodziło to wiele obaw o to, czy Microsoft spełni obietnicę odnośnie zaktualizowania wszystkich Lumii pracujących pod kontrolą Windows Phone 8.1 do Windowsa 10. Na szczęście, przedstawiciel Microsoftu w wypowiedzi dla portalu Neowin potwierdził, że dostępna na stronie lista to jedynie wykaz telefonów, które otrzymają aktualizację jako pierwsze.

Windows 10 trafi na wszystkie Lumie z WP 8.1, ale nie wszędzie będzie działać tak samo

Przedstawiciel MS podkreślił także, że choć W10 pojawi się na wszystkich Lumiach z systemem WP 8.1 i firmwarem Lumia Denim, to dostępne funkcje będą się różnić zależnie od specyfikacji urządzeń. Nie wiemy dokładnie, o jakie funkcje może chodzić, choć z pewnością nie uraczymy na większości Lumii trybu Continuum i biometrycznego skanowania Hello, gdyż to będzie wymagać zupełnie nowego hardware’u.

Na liście jest kilka zastanawiających braków - przede wszystkim brak niezwykle popularnej, także u nas, Lumii 520, która przez długi czas była motorem napędowym sprzedaży Windows Phone. Nie ma także budżetowych modeli 625 (która wielu firmom służy za główny telefon służbowy) oraz 630. Co jeszcze bardziej zastanawiające, pomimo obecności Lumii 930, na liście zabrakło jej wariantu XXL, czyli Lumii 1520, podobnie jak nieobecny jest drugi ze starszych phabletów od Nokii, L1320.

Nie bardzo więc wiadomo jakie było kryterium doboru urządzeń do listy, pozostaje jednak faktem, że tym użytkownikom, którzy zakupili sprzęt z Windows Phone dłuższy czas temu, pozostanie… dłużej poczekać na aktualizację. Ile? Tego nie wiadomo.

REKLAMA

Posiadacze w/w urządzeń mogą spodziewać się aktualizacji już w okolicach listopada. Trzeba jednak pamiętać, że choć późniejsze dodatki będą pojawiały się niezależnie od operatorów, to na update do W10 trzeba będzie jeszcze dodatkowo poczekać do czasu, aż nasz operator telefonii komórkowej przepuści go przez swoje sito.

A z tym, jak wiadomo, bywa różnie.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA