REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Microsoft zapewnia: wszystkie nowe Lumie dostaną Windowsa 10

System Windows 10 zadebiutuje w przyszłym roku i trafi nie tylko na komputery i tablety, ale też do smartfonów. Do tej pory nie mieliśmy jednak pewności, czy i które urządzenia dostaną aktualizację. Microsoft na szczęście uchylił rąbka tajemnicy.

13.11.2014
21:03
Microsoft zapewnia: wszystkie nowe Lumie dostaną Windowsa 10
REKLAMA
411 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

Jedną z zalet “zamkniętych” systemów operacyjnych w postaci iOS oraz Windows Phone miał być uproszczony proces dystrybucji oprogramowania i brak fragmentacji. Poradził sobie z tym Apple, gdzie odsetek użytkowników wgrywających nowe wersje oprogramowania jest niedoścignionym wzorem dla innych firm.

Windows Phone niestety nie jest już takim rajem.

windows phone Nokia-Lumia-930

Sytuacja wygląda w przypadku platformy Microsoftu znacznie lepiej niż w Androidzie, ale fragmentacja występuje też i tutaj. Użytkownicy muszą czekać na swoją kolej, a data dystrybucji uaktualnienia zależna jest od wielu różnych czynników.

Na domiar złego gigant z Redmond pozostawił niemal na lodzie posiadaczy urządzeń z systemem Windows Phone 7. Nie dostali oni aktualizacji do Windows Phone 8. Udostępniono im wyłącznie protezę w postaci Windows Phone 7.8.

Z tego powodu rodziły się obawy, że Windows 10 też zostanie udostępniony wyłącznie na najnowsze urządzenia lub dla ograniczonej grupy smartfonów.

nokia lumia windows phone microsoft

Na szczęście Microsoft staje na wysokości zadania. Jak donosi serwis Windows Central posiadacze wszystkich smartfonówLumia korzystających dzisiaj z Windows Phone 8 będą miały możliwość wgrania uaktualnienia do Windows 10. Już dwa dni temu profil o nazwie Lumia na Twitterze stwierdził, że wszystkie telefony z tej rodziny otrzymają aktualizację.

Trudno powiedzieć, kiedy ta aktualizacja nastąpi. Nie będzie niestety tutaj sytuacji jak w przypadku iOS, kiedy w tym samym momencie paczkę z nową wersją oprogramowania pobierają użytkownicy w całego świata. Nie ma jednak co zgadywać, kiedy Windows 10 zadebiutuje. Microsoft jest na wczesnym etapie prac.

REKLAMA

Pytanie też, co z urządzeniami innych producentów. Microsoft z jednej strony odpowiada tylko za Lumie, ale swoim logo markuje smartfony innych firm.

*Ostatnie zdjęcie pochodzi z Shutterstock.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA