Tech / News

A więc jednak! Nowe Samsungi zobaczymy jeszcze przed targami IFA

Spodziewaliśmy się tego ogłoszenia, ale dziś w końcu mamy oficjalne potwierdzenie. Samsung nie czeka do targów IFA 2015 w Berlinie i zaprezentuje swoje najnowsze sprzęty mobilne już za niespełna trzy tygodnie, podczas imprezy Unpacked 13 sierpnia.

Informacja ta w żadnym wypadku nie jest dla nas niespodzianką, bo wiarygodne źródła już jakiś czas temu donosiły o tym, że Samsung w tym roku nie będzie czekał na berlińskie targi, aby wyprzedzić swoją premierą prezentację nowych iPhone’ów i nie konkurować z nimi bezpośrednio na półkach, przynajmniej przez jakiś czas od premiery.

Teraz zyskujemy tego potwierdzenie i choć Samsung nie zdradza w żaden sposób, czego możemy się spodziewać, to delikatną podpowiedź mamy na grafice zaproszenia. Jeśli przyjrzeć się sposobowi, w jaki układają się linie, wygląda to tak, jakby materiał przykrywał zaokrągloną na krawędziach powierzchnię. Nie sposób jednak odgadnąć, co to oznacza, ponieważ z jednej strony może to być Galaxy S6 Edge+, a z drugiej Note 5, którego plecki, jak wynika z poniższych zdjęć, również mają delikatny profil na krawędziach.

Galaxy-Note5-Nillkin-04 Galaxy-Note5-Nillkin-05

Czy w sierpniu faktycznie zobaczymy Galaxy Note 5?

Nie wiemy zatem, które z urządzeń zostanie zaprezentowane 13 sierpnia. Oprócz dwóch phabletów w Sieci pojawiło się kilka doniesień o możliwym wariancie mini modelu S6, co wydaje się logicznym założeniem, gdyż poprzednicy także mieli swoje, nieco mniejsze, odpowiedniki.

I choć IFA nie jest wydarzeniem stricte skupionym na technologii mobilnej (raczej na sprzęcie RTV i AGD), to Samsung zawsze prezentował tam swoje urządzenia mobilne – byłoby więc co najmniej dziwne, gdyby w tym roku pojawił się w Berlinie z niczym. Zakładam więc, że 13 sierpnia zobaczymy jedno, góra dwa urządzenia, a Koreańczycy zostawiają sobie w odwodzie inny sprzęt, który mogliby pokazać na początku września.

Przekonamy się już za nieco ponad dwa tygodnie. Tymczasem o nadchodzącym Galaxy Note wiemy już sporo, ale dopiero w dniu premiery okaże się, czy będzie to urządzenie godne swojego poprzednika, czy jedynie nieco rozwałkowany Galaxy S6, z marginalnie lepszą specyfikacją i rysikiem.

Seria Note zawsze odznaczała się na tle innych urządzeń Samsunga i byłoby szkoda, gdyby w tym roku straciła swój unikatowy urok. 

Czytaj również: Nadchodzący Galaxy Note 5 skrywa już niewiele tajemnic. Oto wszystko co musisz o nim wiedzieć

* Zdjęcia pochodzą z serwisu nowhereelse.fr

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst