REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Najlepsza polska aplikacja mobilna doczekała się ważnej aktualizacji. Oto zupełnie nowy Solid Explorer 2.0

Solid Explorer, okrzyknięty najlepszą polską aplikacją mobilną, doczekał się ważnej aktualizacji, a w zasadzie to zupełnie nowej wersji. Teraz jest lepiej, więcej i ładniej. Dlatego jeśli jeszcze nie miałeś okazji poznać hitu za którym stoi Krzysztof Głodowski, dzisiaj masz ku temu doskonałą okazję.

02.07.2015
16:10
Najlepsza polska aplikacja mobilna doczekała się ważnej aktualizacji. Oto zupełnie nowy Solid Explorer 2.0
REKLAMA
REKLAMA

Solid Explorera odkryłem dawno temu. Korzystałem z niego intensywnie, ale przyznaję, że jakiś czas temu przestałem. Powodem do zmiany przyzwyczajeń był fakt, że manager plików, jakim jest aplikacja Krzysztofa Głodowskiego, stał się dla mnie niepotrzebny. Dlatego, że wraz z rozwojem systemu Android, a co za tym idzie lepszymi aplikacjami Galerii zdjęć, Dysku Google i innych dysków w chmurze, zacząłem wszystkimi plikami zarządzać z poziomu dedykowanych do tego aplikacji. Powodów do korzystania z zewnętrznego managera widziałem coraz mniej i doszedłem do momentu, gdy podczas kolejnej zmiany smartfonu zdecydowałem się nie instalować już na nim Solid Explorera.

Teraz to się jednak zmieniło. Nowy Solid Explorer to aplikacja niesamowicie rozbudowana, która jednocześnie oferuje szereg funkcji pozwalających na zarządzane nie tylko plikami zgromadzonymi w pamięci urządzenia, ale również w wielu chmurach.

Nowy Solid Explorer współpracuje z dyskami: Google, Dropbox, OneDrive, Mega, Copy, Box, SugarSync, Yandex, MediaFire i Owncloud. Nie ma również problemu, żeby połączyć konto FTP, SMB lub WebDav.

Po podłączeniu takiej chmury do Solid Explorera, możemy korzystać z niej zupełnie tak, jakby była dyskiem urządzenia mobilnego. Przenoszenie danych, kopiowanie, wycinanie, robienie kopii zapasowych - to wszystko jest wręcz dziecinnie proste.

Przyznaję, że zainstalowałem Solid Explorera 2.0 na próbę. Głównie z sentymentu. Jednak program zrobił na mnie ponownie wielkie wrażenie, a korzystanie z niego jest niesamowicie wygodne. Wszystkie chmury w jednym miejscu? To brzmi wręcz nierealnie. Ale działa i to całkiem sprawnie!

Aplikacja pozwala na szereg ustawień i personalizację sposobu działania oraz wyglądu według własnych potrzeb. W sklepie Google Play dostępne są również dodatki, które poszerzają te możliwości.

Solid Explorer dostępny jest za darmo w formie testowej

Pełna licencja odblokowuje funkcjonalność na nielimitowany okres. Użytkownicy, którzy opłacili licencję za poprzednią wersję nie muszą płacić ponownie. Dodatkowo płatne pozostają dodatki odblokowukące m.in. funkcję obsługi FTP, chmury Mega oraz pakiety ikon i inne opcje personalizacji.

Nie miałem jeszcze okazji przetestować wsparcia dla Chromecasta, ale widzę że użytkownicy chwalą sobie tę funkcję, więc powinna działać bez zastrzeżeń.

Jedyny problem jaki zauważyłem, to dość wolne łączenie z chmurą Mega. Reszta usług działa zdecydowanie lepiej, wiec mam nadzieję, że to małe potknięcie zostanie wkrótce naprawione.

Nie sądziłem, że to powiem, ale manager plików w takiej formie jaką proponuje Solid Explorer ma całkiem sporo sensu. Polecam przetestować.

Aplikację można pobrać ze Sklepu Play.

REKLAMA

Czytaj również:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA