REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Za jedną z najlepszych aplikacji na Androida nie zapłacisz już ani grosza

Jedną z największych bolączek Androida są moim zdaniem klawiatury, które tworzą na niego producenci. Na szczęście zawsze możemy pobrać ze Sklepu Play stosowny zamiennik, przygotowany przez niezależnych deweloperów, a spośród nich ze świecą szukać drugiej takiej jak Fleksy. Tym bardziej, że właśnie stała się dostępna w całości za darmo.

09.07.2015
9:47
Za jedną z najlepszych aplikacji na Androida nie zapłacisz już ani grosza
REKLAMA
REKLAMA

Niemal od samego początku mojej przygody z zielonym robotem korzystam ze SwiftKey, jednej z najpopularniejszych klawiatur na Androida i nie wyobrażam już sobie używania czegokolwiek innego. Choć mechanizm podpowiedzi nadal nie jest w niej szczególnie dobry, to layout, estetyka i mnogość dostępnych motywów skutecznie zatrzymują mnie przy niej od wielu miesięcy.

Jest jednak wśród rozlicznych programów tego typu jedna klawiatura, która zdecydowanie się wyróżnia na tle konkurencji - Fleksy.

Cieszy się ona równie wielką popularnością jak SwiftKey czy Swipe, choć oferuje zgoła odmienne wrażenia z użytkowania niż inne produkty tej kategorii. Na Fleksy piszemy gestami, które płynnie przełączają nas pomiędzy literami, cyframi i znakami, a w czasie pisania polegamy głównie na podpowiedziach.

Wymaga to dłuższej chwili na przyzwyczajenie, ale gdy już spędzimy dwa, trzy dni z tą klawiaturą, bardzo trudno jest wrócić do korzystania z konwencjonalnych rozwiązań. Dodatkowo klawiatura wspiera bogaty zestaw emotikon i gifów.

Już teraz można pobrać Fleksy zupełnie za darmo

Fleksy zdecydowało się porzucić dotychczasowy model zarobkowy i wzorem SwiftKey udostępnić swój produkt za darmo, zarówno w Sklepie Play jak i AppStorze.

Powód ku temu jest dość prosty - oferując aplikację za darmo, twórcy liczą na znacznie wyższą liczbę pobrań aplikacji. Zysk ma natomiast płynąć ze sprzedaży dodatkowych motywów i rozszerzeń, których - podobnie jak w przypadku SwiftKey - jest już kilkaset.

Jest to świetna okazja, żeby dać szansę tej klawiaturze i porzucić marne półprodukty, które serwuje większość producentów telefonów z Androidem, lub zmienić domyślną klawiaturę iPhone'a na coś świeżego.

REKLAMA

Fleksy pomyślało również o tych użytkownikach, którzy uprzednio nabyli płatną wersję aplikacji. Wraz z premierą wersji darmowej, otrzymają oni dostęp do motywów i modyfikacji o łącznej wartości 8 dol. To bardzo dobre posunięcie.

Aplikację można pobrać ze Sklepu Play lub Apple Appstore i szczególnie w przypadku urządzeń z Androidem warto spróbować, bo jest ona jedną z mocniejszych stron zielonego robota.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA