Technologie  / News

Fleksy, świetna klawiatura dla Androida, przez tydzień będzie za darmo! Żal nie skorzystać

112 interakcji
dołącz do dyskusji

Fleksy to dość specyficzna klawiatura ekranowa dla urządzeń mobilnych. Obsługa w dużej mierze opiera się na gestach i nie przypomina innych klawiatur, których na pęczki jest w Google Play. I choć początek przygody wymaga poświęcenia odrobiny czasu na naukę, to warto dać tej aplikacji szansę. Szczególnie teraz, kiedy przez najbliższy tydzień program będzie dostępny zupełnie za darmo.

Obsługa Fleksy polega na używaniu gestów, które przerzucają nas między podpowiedziami, znakami interpunkcyjnymi i innymi elementami wykorzystywanymi podczas pisania na urządzeniu mobilnym. Z tego względu początki z Fleksy są dość trudne i bywają wręcz frustrujące. A do dlatego, że użytkownik, który biegle posługiwał się klawiaturą ekranową w Androidzie lub zewnętrzną aplikacją typu Swype lub SwiftKey zauważy, że z Fleksy pisze się... wolniej. To jednak pozory!

Na początku pisanie na Fleksy może przebiegać rzeczywiście wolniej niż na SwiftKey, jednak już po kilku godzinach testów i nauki tempo znacznie wzrasta. Po dniu, dwóch lub trzech (zależy od tego jak intensywnie korzystamy z klawiatury ekranowej) pisanie na Fleksy powinno być znacznie szybsze od wyników osiąganych przez użytkownika poprzednich typów androidowych klawiatur. Opinię tę zbudowałem na własnych obserwacjach i głosach zadowolenia znajomych osób, które pokochały wręcz Fleksy.

Od pewnego czasu Fleksy wspiera też język polski. Jednak przyznaję, że baza nie jest jeszcze tak bogata jak powinna i co jakiś czas trzeba dodać niektóre wyrazy ręcznie do słownika. Jeśli będziemy robić to sumiennie, to klawiatura będzie spisywała się na szóstkę.

Szczególnie teraz warto dać szansę Fleksy, gdyż klawiatura dla Androida doczekała się aktualizacji, która wprowadziła do aplikacji również GIF-y, które użytkownicy mogą sobie wysyłać z poziomu klawiatury ekranowej. Twórcy aplikacji przygotowali z tej okazji niespodziankę i zdecydowali się na udostępnienie Fleksy w Google Play zupełnie za darmo. Po pobraniu tej wersji i zarejestrowaniu jej, użytkownik otrzyma bezpłatnie pełną funkcjonalność.

Czytaj więcej o Fleksy: W końcu doczekałem się ciekawej alternatywy dla SwiftKey na Androida

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst