REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Bezpieczeństwo

Tę przeglądarkę będzie można polecić początkującym w Internecie

Avira to jeden z najpopularniejszych pakietów zapewniających bezpieczeństwo komputerów PC. Produkt niemieckiej firmy Avira Operations GmbH w ostatnich latach mocno się rozbudował - oprócz pakietu antywirusowego (w wersji darmowej i płatnej), wzbogacony został o szereg narzędzi do ochrony PC przed atakami z internetu (np. załącznikami w poczcie e-mail).

08.07.2015
9:47
Tę przeglądarkę będzie można polecić początkującym w Internecie
REKLAMA
REKLAMA

Dla przeglądarki Avira oferuje to, co większość dostawców tego typu rozwiązań: rozszerzenie Avira Safe Search oraz Avira Browser Safety. Niemiecka firma zamierza teraz pójść krok dalej i zapewnić użytkownikowi pełnię bezpieczeństwa przez stworzenie własnej przeglądarki internetowej.

Ma to być, oparta na udostępnionym przez Google kodzie Chromium, przeglądarka o nazwie Avira Browser. Nie jest jeszcze dostępna do bezpośredniego pobrania - aby uzyskać do niej dostęp, należy zapisać się do programu beta-testerskiego Aviry. Jednak na tą chwilę jest z punktu widzenia użytkownika to praktycznie to samo, co moglibyśmy uzyskać instalując w zwykłym Chrome dodatki z Aviry.

dodatki

We wpisie na blogu firmy możemy przeczytać zastanawiające stwierdzenie o zabezpieczaniu również połączenia sieciowego pomiędzy klientem przeglądarkowym a odwiedzanym serwerem. Prawdopodobnie jest to zapowiedź dodatkowych funkcji: być może zabezpieczającego połączenie serwera proxy, lub wręcz własnej usługi udostępniającej internet, podobnej do Skype Wi-Fi.

Możliwe że będzie to również własny zestaw serwerów DNS, podobnych w działaniu do OpenDNS, czyli umożliwiających blokadę rodzinną nieodpowiednich stron już na poziomie rozpoznawania nazw.

REKLAMA

Jeżeli w przyszłości przeglądarka Avira będzie się instalować wraz z resztą pakietu bezpieczeństwa, być może będzie warto polecać ją mniej technicznie zorientowanym członkom rodziny, jeśli korzystają z komputera z Windows.

* Grafika główna pochodzi z ShutterStock.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA