REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Technologie
  3. Tech

Uber właśnie kupił… część Microsoftu

Uber stale się rozwija i to nie tylko w Polsce, gdzie firma kojarząca kierowców z pasażerami wjechała niedawno do Trójmiasta. Okazuje się, że Uber inwestuje też w technologie i przejmuje istotny produkt od Microsoftu.

Uber właśnie kupił… część Microsoftu
REKLAMA
REKLAMA

Wśród startupów jedną z najgłośniejszych marek jest Uber. O firmie mówi się zwykle nie w kontekście debiutu w kolejnych miastach, ale skandali związanych z pojawieniem się usługi. Taksówkarze nie mogący znieść myśli o konkurencji ze strony Ubera - którą uważają za nieuczciwą - często wychodzą na ulicę protestować i nawet dochodzi do zamieszek.

Czasem jednak do mediów przedostaną się inne wiadomości na temat firmy, w tym tego jak planuje się dalej rozwijać. Jedną z nich jest informacja na temat nowego nabytku Ubera. Firma przejęła część technologii związanej z mapami od Microsoftu, a także 100 pracowników firmy z Redmond z działu Bing.

uber-taxi

Uber najpewniej chce zbudować swoją własną cyfrową usługę kartograficzną, aby nie polegać na partnerach. Dzisiaj Ubera napędzają Mapy Google - co nie jest zaskoczeniem. W końcu Google w Ubera zainwestowało i teraz w mapach Google znajduje się odnośnik prowadzący do tej aplikacji.

REKLAMA

Przejęcie części pracowników i technologii związanych z mapami Bing od Microsoftu może pozwolić Uberowi zbudować swoje własne mapy. To bardzo prawdopodobny scenariusz biorąc pod uwagę zainteresowanie Ubera innymi obszarami działalności związanymi z logistyką, a nie tylko transportem osób.

Ta informacja jest ciekawa w kontekście tego, że Microsoft pozbywa się działu map, a Here pozostał w rękach Nokii. Jeszcze bardziej ciekawe od tego, co zrobi Uber z nowym nabytkiem jest to, co Microsoft zrobi z Binga okrojonego z map i kto będzie głównym dostawcą map do systemów z rodziny Windows w przyszłości.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA