Tech  / News

Kompromitująca usterka uniemożliwi ci korzystanie z komunikatora Skype

Klient Skype’a właśnie zaliczył dużo większą wpadkę niż niedawna usterka aplikacji „Wiadomości” w iOS. Aplikacja się zawiesi i przestanie być używalna po tym, jak odbierze prosty ciąg znaków.

Chcesz uprzykrzyć życie na dobre swojemu koledze i koleżance? To bardzo proste. Wystarczy wysłać mu / jej na Skype wiadomość „http://:” (bez cudzysłowia) by aplikacja ta przestała działać. Przy każdej próbie jej uruchomienia będzie się ona zawieszać i dopóki Microsoft jej nie załata (na szczęście Microsoft zapowiada, że aktualizacja pojawi się „błyskawicznie”).

Problem występuje w desktopowej wersji Skype’a oraz w jego wersjach na iOS-a i Androida.

Nowa edycja Skype dla Windows (ta ze Sklepu Windows), edycja dla Windows Phone oraz dla OS X na szczęście nie posiadają wskazanej usterki.

Jak informuje The Guardian, jedyna metoda na „odwieszenie” Skype’a dopóki nie pojawi się aktualizacja, to poproszenie nadawcy o usunięcie wiadomości.

Zaledwie tydzień temu informowaliśmy o podobnych problemach Facebook Messengera, który to po wysłaniu dwóch wyrazów rozdzielonych kropką blokował użytkownikowi dostęp do serwisu społecznościowego.

* Ilustracja pochodzi z serwisu Shutterstock

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst