Technologie  / News

Aplikacja największej w Polsce bazy poświęconej filmom i serialom jest teraz jeszcze lepsza

Nie spotkałem jeszcze żadnego miłośnika kinematografii, czy po prostu osoby lubiącej od czasu do czasu obejrzeć dobry serial, która nie znałaby serwisu Filmweb. Jest to największa w Polsce baza danych na temat filmów, seriali, anime, a ostatnio nawet gier - wszystko zebrane w formie ogromnej encyklopedii, ubogaconej dodatkowo o masę dodatkowych funkcji.

Odświeżona, mobilna wersja aplikacji Filmweb właśnie trafiła do Sklepu Windows Phone. Użytkownicy mobilnych okienek dostali do swojej dyspozycji jeszcze lepszy program do obsługi tego niezwykle popularnego serwisu, wzbogacony o kilka nowych, ciekawych funkcji.

Dla miłośników telewizji linearnej (wygląda na to, że jeszcze są wśród nas tacy) nowa aplikacja wprowadza obsługę osi czasu z równoczesnym wyświetlaniem wielu programów. Możemy również ustawić przypomnienia, żeby nie zapomnieć o kolejnym odcinku ulubionego paradokumentu.

filmweb-wp1

Wybrane przez nas stacje telewizyjne przypniemy także do ekranu głównego w formie kafelka live-tile.

W aplikacji pojawiły się także niedostępne wcześniej na urządzeniach mobilnych rankingi TOP 500 oraz box-office. Dla mnie to chyba najbardziej użyteczna nowość, gdyż do tej pory zawsze musiałem korzystać z przeglądarkowej wersji serwisu, gdy nie mogłem się zdecydować na konkretny film. Listy TOP bywają wtedy pomocne.

W profilach produkcji filmowych, seriali, gier oraz ludzi kina znajdziemy zakładkę "ciekawostki", w której można podejrzeć ciekawe fakty dotyczące konkretnej produkcji, aktora, etc. Miłośnicy kina z pewnością docenią takie smaczki, pozwalające im błyskawicznie rozbudować liczbę znanych sobie, filmowych anegdot.

filmweb-wp2

Na stronie głównej aplikacji jest też lista aktorów mających danego dnia urodziny.

Ostatnia zmiana dotyczy aspektu społecznościowego serwisu - po zalogowaniu się zyskamy dostęp do aktywności znajomych.

Oprócz tego aplikacja na Windows Phone daje nam oczywiście dostęp do pełnej bazy danych Filmwebu, w tym także trailerów oraz galerii. Możemy także w każdej chwili podejrzeć repertuar z wybranego przez nas kina, przeczytać wiadomości ze świata kinematografii, czy skorzystać z mechanizmu podpowiedzi, który z pewnością ułatwi wybór serialu/filmu na wieczór.

Odświeżona aplikacja Filmweb jest dostępna za darmo do pobrania ze Sklepu Windows Phone.

Filmweb dostępny jest również na iOS oraz Androida.

* Grafika: Shutterstock

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst