Gry  / News

Fallout 4 oficjalnie! Pierwszy trailer i zła wiadomość dla posiadaczy starych konsol

142 interakcji
dołącz do dyskusji

Wczoraj wszyscy prawdziwi gracze zamarli w oczekiwaniu na ogłoszenie nowej gry w najciekawszym postapokaliptycznym fikcyjnym uniwersum. Bethesda wyłożyła pierwszą kartę na stół i uruchomiła licznik odliczający 24 godziny do prezentacji nowej gry. Dzisiaj o 16:00, gdy tylko licznik dobił do zera, zgodnie z oczekiwaniami Fallout 4 został oficjalnie zaprezentowany.

Seria Fallout to genialne gry cRPG. Pierwsze dwie części cyklu powstały w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku. Akcja przedstawiona była z rzutu izometrycznego, a walka była oparta o system turowy. Do dzisiaj złożoność i dopracowanie świata robi wrażenie i strasznie żałuję, że nikt jeszcze nie wydał dwóch pierwszych odsłon w edycji remaster na tablety.

Fallout 3 robiony był przez inne studio.

fallout record

Zmieniło się zupełnie podejście twórców do serii. Nadal mieliśmy system rozwoju postaci SPECIAL i możliwość włączenia walki turowej, ale rozgrywka przedstawiona była z perspektywy FPP i domyślnie walki prowadzone były w czasie rzeczywistym. To już nie był ten Fallout którego pamiętałem.

Sam będąc wielkim fanem dwóch pierwszych części cyklu zraziłem się z początku do nowej gry od Bethesdy, ale przy trzecim podejściu świat wciągnął mnie bez reszty. Samodzielny dodatek do Fallouta 3, czyli Fallout New Vegas, był już klasą samą w sobie i od czasu zakończenia przygody na pustyni Mojave czekałem jak na szpilkach na nową grę.

W sieci pojawiały się już wcześniej plotki na temat nowego Fallouta.

fallout-4

Wczoraj znienacka Bethesda opublikowała licznik na stronie internetowej, a odliczanie skończyło się dzisiaj o godzinie 16:00 polskiego czasu. Jeszcze przed premierą do sieci trafiła pierwsza klimatyczna grafika. Strona internetowa sugeruje, że ważnym elementem fabuły ma być los Masterbraina, czyli robota kontrolujący sprzęt Vault-Tec.

Według krążących od dawna plotek gracz ma mieć możliwość wyboru płci swojej postaci budzącej się z hibernacji na początku rozgrywki. Akcja ma dziać się na zgliszczach Bostonu. Gracz miałby odwiedzić podczas rozgrywki ruiny MIT (Massachusetts Institute of Technology) nazywane tajemniczo The Institute oraz lokację o nazwie Commonwealth.

Fallout 4 wreszcie się pojawił!

Na potwierdzenie lub zaprzeczenie plotkom i strzępkowym informacjom na temat scenariusza musimy jeszcze poczekać, a szerszej zapowiedzi Fallouta 4 spodziewamy się już podczas nadchodzących targów E3.

Jak na razie w serwisie YouTube pojawił się jak na razie wgniatający w fotel zwiastun. Niestety, akcja promocyjna trochę nie wyszła, bo na stronie z odliczaniem po jego zakończeniu... nic się nie stało.

Dowiedzieliśmy się jak na razie, że gra zostanie wydana na konsole nowej generacji i komputery PC. To świetna wiadomość, bo konsole poprzedniej generacji nie będą ograniczały deweloperów w budowaniu świata gry. Dzięki temu Fallout 4 może mieć nie tylko lepszą grafikę, ale też bogatszy w detale świat.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst