REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Sprzęt
  3. Technologie
  4. Tech

Oto ZenWatch 2. Nowy zegarek Asusa z tym samym problemem co poprzednik

Asus jest jednym z kilku producentów obok LG, Motoroli i Sony, który zdecydował się stworzyć inteligentny zegarek oparty o platformę Android Wear. ZenWatch jest na rynku dopiero od pół roku i już doczekał się następcy.

Oto ZenWatch 2. Nowy zegarek Asusa z tym samym problemem co poprzednik
REKLAMA
REKLAMA

ZenWatch to jeden z kilku zaprezentowanych w przeciągu ostatniego roku inteligentnych zegarków pracujących pod kontrolą oprogramowania od firmy Google. Producentem tego urządzenia jest firma Asus, której udało się stworzyć wyglądające bardzo stylowo urządzenie o całkiem niezłych parametrach.

Nowy Asus ZenWatch

Tydzień temu zegarek ZenWatch od firmy Asus recenzował na łamach Spider’s Web Dawid Kosiński. Firma zaprezentowała właśnie, jak donosi serwis Engadget, nową wersję tego urządzenia. Miało to miejsce podczas odbywających się właśnie targów Computex.

Asus ZenWatch 2 w przeciwieństwie do swojego poprzednika oferowany jest w dwóch rozmiarach różniących się mocowaniem paska. Klienci będą mogli wybrać, czy chcą zegarek z paskami w standardzie 22 mm lub 18 mm. Podobny krok zastosowała firma z Cupertino oferując Apple Watch z kopertami 38 mm i 42 mm.

Asus zdradził kilka szczegółów na temat ZenWatch 2

Nie dwa rozmiary są jednak najbardziej zaskakujące w przypadku tego produktu. Znacznie ciekawiej brzmi informacja na temat tego, że Asus ZenWatch 2 będzie pełnić rolę powerbanka, co pozwoli doładować w krytycznej sytuacji smartfon. Dziwi mnie, że pierwsze doniesienia na temat urządzenia nie wspominają o funkcji dokładnie odwrotnej.

Nowy zegarek ma nie różnić się od poprzednika zbytnio pod względem wyglądu. Największą zmianą jest dodanie przycisku bocznego o niewiadomym przeznaczeniu. Zegarek Asus ZenWatch 2 wyposażony zostanie w procesor marki Qualcomm oraz ekran pokryty szkłem Gorilla Glass 3.

asus-zenwatch-2

Obudowa i oprogramowanie ZenWatch 2

Producent zadbał o to, żeby Asus ZenWatch 2 spełniał normę IP67, co zapewni mu odporność na wodę i kurz. Wyposażony został w nowszy typ ładowarki korzystającej z magnetycznego złącza, co podobnie jak dwa rozmiary wywołuje skojarzenie z produktem konkurencji.

Niewiele zmian pojawi się natomiast w oprogramowaniu ZenWatcha 2 w stosunku do pierwszej generacji smarwatcha Asusa. Producent usprawnił aplikację do zdalnego robienia zdjęć aparatem w smartfonie oraz aplikację Asus Wellness do mierzenia aktywności sportowej.

Kilka różnych wersji ZenWatch 2

Producent zadbał też o to, żeby w sprzedaży pojawiło się więcej wersji kolorystycznych zegarka. Koperta będzie mogła mieć kolory srebrny, czarny i złoty. Oprócz tego producent umożliwi dobranie jednej z wielu różnych opasek w kilku kolorach wykonanych z różnych materiałów. Nie zabraknie nawet wersji z kryształami Swarovskiego.

Asus nie zdradził jeszcze, kiedy ZenWatch 2 trafi do sprzedaży i jakie będą jego ceny. Produkt zapowiada się nieco lepiej niż zegarek poprzedniej generacji, ale szkoda, że producent nie zrezygnował z bardzo grubych ramek dookoła wyświetlacza, które strasznie psują wygląd tego skądinąd ciekawego urządzenia.

REKLAMA

--

Grafika główna prezentuje Asus ZenWatch pierwszej generacji.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA