Sprzęt  / News

Ten tablet daje ci wybór - lepsza impreza albo dłuższa praca

Asus na targach Computex pokazał wiele nowych produktów oprócz nowej wersji swojego smartwatcha. Do oferty firmy obok ZenWatcha 2 dołączy nowy komputer konwertowalny z serii Transformer Book oraz tablet, który w obudowie ma nie jeden, a aż sześć głośników.

Od rana do sieci trafiają informacje na temat nowych sprzętów w ofercie Asusa. Producent pokazał urządzenia z najróżniejszych kategorii podczas targów Computex 2015. Jednym z tych urządzeń jest niecodzienny tablet, który ma kilka głośników w dodatkowej obudowie.

asus-tablet-5-1

Projektanci firmy Asus stworzyli urządzenie, które zapewnia dźwięk 5.1 dzięki umieszczeniu w dodatkowej obudowie aż sześciu głośników. Dzięki temu tablet zyskuje nawet sub-woofer. W sprzedaży będą też inne obudowy np. z dodatkową baterią.

Firma zapewnia, że Asus ZenPad 8.0 będzie mógł naprawdę bardzo głośno grać nawet przez 6 godzin. W tablecie znalazł się procesor Intel Atom Z3580 Moorefield oraz aż 4 GB pamięci RAM.

Kolejny produkt w ofercie to nowy laptop konwertowany, który ma trafić do sprzedaży z systemem Windows 10. Oznacza to, że na jego debiut rynkowy jeszcze trochę poczekamy. Sprzęt ma zagościć w sklepach w trzecim kwartale tego roku.

asus-transformer-usb-c

W urządzeniu znajdzie się dwustronny port USB typu C, czyli ten sam, który wcześniej mogliśmy spotkać w tablecie Nokia N1 i najnowszym 12-calowym MacBooku z ekranem Retina. 10,1-calowy komputer będzie nosił nazwę Asus Transformer Book T100HA.

Nowy sprzęt Asusa będzie składał się z ważącego 580 gram tabletu o grubości 8,54 mm i stacji dokującej z klawiaturą. Moc obliczeniową ma zapewnić procesor Intel Atom x5 Cherry Trail i aż 4 GB RAM. Takie parametry mają zapewnić 14 godzin pracy.

* Grafika główna pochodzi z serwisu Shutterstock.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst