RTV  / News

Oto prawdopodobnie jedyne słuchawki, jakich będziesz kiedykolwiek potrzebował

Audiofile prześcigają się w kompletowaniu kosztownych zestawów, które w połączeniu z odpowiednimi słuchawkami mają zapewnić im niezrównane wrażenia z odsłuchu muzyki. Nic więc dziwnego, że producenci sięgają po coraz to nowe metody, aby sprostać temu zapotrzebowaniu. Poznajcie AKG N90Q - prawdopodobnie jedyne słuchawki, jakich kiedykolwiek będziecie potrzebować, niezależnie od upodobań.

Najnowsze dziecko należącej do grupy Harmana firmy AKG zostało zaprezentowane już pół roku temu, na targach CES. Zdobyło nawet wyróżnienie dla najlepszego produktu w azjatyckiej edycji tych targów.

Teraz jednak słuchawki te w końcu trafiają na rynek i jest to doskonała okazja, żeby przedstawić je tym, którzy jeszcze nie mieli okazji o nich usłyszeć.

AKG N90Q są naszpikowane technologią

Harman reklamuje te słuchawki jako pierwsze, które oferują "spersonalizowany dźwięk" i nie sposób z tym polemizować. Zazwyczaj różne słuchawki nadają się do różnych rodzajów muzyki. Dopasowujemy kombinacje słuchawek i źródeł dźwięku do naszych preferencji, a i tak nie zawsze udaje się uzyskać idealne połączenie.

Zainspirowane i zaprojektowane przy współpracy legendarnego jazzmana i producenta Quincy'ego Jonesa, nie tylko prezentują się znakomicie - oferują również niespotykane dotąd możliwości dostosowania sygnału audio.

N90Q same dostosują swoje parametry do użytkownika. I to dosłownie. Dwa mikrofony umieszczone w każdej słuchawce zmierzą odbierane przez ucho słuchacza częstotliwości i dzięki wbudowanemu procesorowi DSP idealnie dostosują odtwarzany dźwięk do konkretnego narządu słuchu. Wszystko w ciągu sekundy, z użyciem jednego przycisku.

Oczywiście jest możliwość wyłączenia tych czarów w ogóle, bądź użycia jednego z trzech predefiniowanych ustawień - studyjnego (nastawionego na jak najwierniejsze odwzorowanie dźwięku), standardowego i dźwięku surround, który ma zapewnić znacznie szerszą scenę niż jest to typowo spotykane.

Dodatkowo N90Q wyposażone są w aktywną redukcję szumów do -20db i według zapewnień producenta, jest ona najlepsza w klasie. Dodatkowo skórzany materiał nausznic wypełniony jest zapamiętującą kształt pianką, która dodatkowo odizoluje nas od świata zewnętrznego i jeszcze szczelniej wypełni uszy dźwiękiem.

Co więcej, nowy produkt AKG posiada wbudowany DAC (digital-analog converter), można więc podłączyć go bezpośrednio do źródła dźwięku poprzez kabel USB (także do smartfonów), aby uzyskać dźwięk naprawdę wysokiej jakości, bez stosowania dodatkowych urządzeń.

Najwyższa półka... także cenowa

Aczkolwiek zależy, jak na to patrzeć. W świecie audiofilskiego sprzętu audio wiele komponentów osiąga absurdalne ceny, więc na ich tle niespełna 1500 dol. jakie przyjdzie zapłacić za N90Q, nie wydaje się być wygórowaną kwotą.

Tym bardziej, że mamy tu do czynienia z prawdziwym produktem klasy premium, a w pudełku znajdziemy dodatkowo równie stylowe jak słuchawki etui, komplet przejściówek i kabli, oraz... powerbank, do ładowania drzemiącej w słuchawkach elektroniki.

Biorąc pod uwagę jak wiele otrzymujemy w zamian, cena wydaje się być dość racjonalna, choć oczywiście - nadal pozostaje to produkt bardzo niszowy, na który niewielu się zdecyduje.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst