REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Oto Adblock Browser, czyli przeglądarka internetowa dla Androida blokująca reklamy

Plotki o przeglądarce internetowej od twórców Adblocka od jakiegoś czasu krążyły po Sieci. Dzisiaj Adblock Plus odsłonił karty i zaprezentował Adblock Browser - przeglądarkę dla urządzeń z Androidem, która blokuje internetowe reklamy.

20.05.2015
10:24
Blokowanie reklam - jak?
REKLAMA
REKLAMA

O blokowaniu reklam w internecie toczyliśmy na łamach Spider’s Web długie dyskusje z czytelnikami. Sam nie uznaję takiej formy przeglądania internetu, gdyż uważam, że właścicielom stron utrzymujących się z reklam należy się odpowiednie wynagrodzenie za włożoną pracę.

A w przypadkach, gdy reklamy są nachalne, zasłaniają treść, nie dają się zamknąć lub zminimalizować opuszczam takie witryny i zwykle do nich już nie wracam. Internet oferuje nieograniczone możliwości, a jako użytkowniki mogę przebierać w serwisach i portalach. Dlaczego miałbym więc korzystać ze stron, które nie szanują czytelników i zasypują je miliardem reklam? Szczerze, nie widzę takiej potrzeby.

Zdaję sobie jednak sprawę z tego, że wielu internautów nie wyobraża sobie przeglądania Internetu bez AdBlocka.

Specjalnie dla nich twórcy Adblocka Plus wypuścili na rynek nowy produkt - przeglądarkę, która domyślnie ma włączoną blokadę reklam.

Jak informuje Venturebeat.com, Adblock Browser jest na razie w fazie beta, a twórcy przygotowali jedynie wersję dla urządzeń z systemem Android. Aby ją zainstalować, należy najpierw dołączyć do społeczności Adblock Browser for Android Beta w Google+, a następnie uzyskać dostęp do wersji testowej programu. Wtedy powinno być możliwe zainstalowanie przeglądarki Adblock Browser ze sklepu. Powinno, bo aktualnie jeszcze Google Play nie widzi tej aplikacji. Program powinien być dostępny w ciągu najbliższych godzin.

Aktualizacja: Adblock Browser nie trafił jeszcze do Google Play, dlatego twórcy umożliwili pobranie pliku instalacyjnego z tego miejsca.

Jak działa Adblock Browser? Przeglądarka Adblock Browser właściwie nie jest nowym produktem. Powstała na bazie kodu przeglądarki Firefox dla Androida, do której dodano rozszerzenie Adblock Plus.

Podobne rozwiązanie można uzyskać instalując z Google Play oficjalną wersję przeglądarki Firefox i dodając do niej rozszerzenie blokujące reklamy.

REKLAMA

Czytaj również:

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA