REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Znamy datę WWDC 2015. Oto, czego można się spodziewać na najbliższej konferencji Apple

Tegoroczne WWDC odbędzie się w dniach 8-12 czerwca. Czego można się spodziewać?

14.04.2015
20:31
Znamy datę WWDC 2015. Oto, czego można się spodziewać na najbliższej konferencji Apple
REKLAMA
REKLAMA

WWDC (WorldWide Developers Conference) to wydarzenie, na którym gigant z Cupertino prezentuje najnowsze wersje swoich systemów operacyjnych, a także gromadzi programistów z całego świata, by pod okiem przeszło 1000 inżynierów na ponad 100 panelach mogli bliżej poznać zachodzące w owych systemach zmiany. Nie inaczej jest w tym roku.

Czego zatem możemy spodziewać się po wydarzeniu, na którym przedstawiona zostanie przyszłość iOS i OS X ?

Na temat OS X w wersji 10.11 niestety nie wiemy praktycznie nic. Podobnie rzecz ma się z dziewiątą wersją iOS, odnośnie której docierają do nas jedynie takie informacje, iż będzie ona stanowić raczej dużą poprawkę stabilności działania systemu, niż rewolucję na miarę iOS 7.

Wygląda jednak na to, że Apple oprócz nowych wersji swoich OS-ów pokaże także również dwa nowe serwisy streamingowe.

Przede wszystkim, spodziewamy się serwisu strumieniującego muzykę. Nie do końca wiadomo, czy będzie to odświeżona wersja Beats Music, czy usługa bezpośrednio zintegrowana z iTunes. W kuluarach spekuluje się odnośnie kwoty jaką przyjdzie zapłacić za subskrypcję - przed premierą Tidala spodziewano się kwoty 7,99 dol. lecz w tej chwili mówi się raczej o 9,99 dol.

apple-tv

Jeśli wierzyć raportom The Wall Street Journal, Apple może również zaprezentować swój serwis telewizyjny. We współpracy ze stacjami takimi jak ABC, CBS czy FOX, Apple planuje dostarczyć około 25 kanałów, w przewidywanej cenie pomiędzy 30, a 40 dol.

Trzymając się tematu telewizji, podczas WWDC 2015 spodziewamy się również długo oczekiwanej premiery odświeżonej wersji Apple TV, która ma wspierać asystentkę głosową Siri oraz aplikacje z AppStore. Przewiduje się, iż nowe Apple TV wyposażone będzie w procesor A8 (ten sam, który napędza iPhone 6 i 6 plus) oraz "znacząco zwiększoną" przestrzeń na dane. Dzięki obsłudze Siri, z poziomu tv-boxa będzie można kontrolować współpracujące urządzenia automatyki domowej.

Nie każdemu będzie dane uczestniczyć w WWDC 2015.

REKLAMA

Podobnie jak w zeszłym roku, ze względu na ograniczoną ilość miejsc, bilety na konferencję sprzedawane są na podstawie losowania, które odbędzie się 17-go kwietnia. Szczęśliwcy, którzy zostaną wylosowani, będą mogli zakupić kosztujące 1599 dol. bilety.

Reszcie świata pozostaje śledzenie prelekcji poprzez live-stream, który ma być dostępny przez cały czas trwania Worldwide Developers Conference.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA