REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Foto

Sprawdź, na co pozwala Film 00 - nowy darmowy pakiet filtrów VSCO

VSCO, twórcy jednych z najbardziej cenionych zestawów filtrów do Lightrooma i Photoshopa, zdecydowali się na świetną formę promocji. Do sześciu płatnych pakietów presetów dołącza teraz darmowy, o nazwie VSCO Film 00.

22.04.2015
10:25
Sprawdź, na co pozwala Film 00 – nowy darmowy pakiet filtrów VSCO
REKLAMA
REKLAMA

Firma VSCO (Visual Supply Co.) to znany gracz na rynku fotograficznym. Osoby, które często obrabiają zdjęcia na smartfonie na pewno kojarzą aplikację VSCO Cam, która jest jedną z najlepszych w swojej klasie. Co prawda jej minimalistyczny do granic możliwości interfejs nie jest szczególnie intuicyjny, ale za to efekty obróbki są najwyższych lotów. Filtry w aplikacji w niczym nie przypominają krzykliwych i przaśnych efektów z innych aplikacji. W VSCO chodzi o styl i nawiązanie do filmów analogowych.

vsco-2

Z kolei użytkownicy Lightrooma i Photoshopa mogą znać zestawy filtrów VSCO Film. Każdy z sześciu pakietów to zestaw kilkunastu efektów imitujących różne analogowe filmy. Filtry są dość drogie, bo każda paczka kosztuje 119 dolarów, jednak efekty są klasą samą w sobie. Zestawy VSCO Film są dostępne jako pluginy do Photoshopa i Lightrooma.

Pakiet VSCO Film 00 możesz pobrać za darmo

VSCO Film 00 to nowy pakiet startowy, który ma dać namiastkę możliwości, jakie dają płatne pakiety VSCO. W przeciwieństwie do płatnych zestawów, Film 00 można uznać za dość ubogi pakiet, bo zawiera on jedynie dwa filtry. VSCO postanowiło jednak oddać w ręce użytkowników dwa najpopularniejsze efekty, czyli symulację filmu Kodak Gold 100 z pakietu Film 05 oraz filmu TRI-X z zestawu Film 06.

Choć dostajemy w swoje ręce jedynie dwie symulacje filmów, to de facto presetów mamy kilkadziesiąt. Każda symulacja filmów ma bowiem kilkanaście wariantów.

Zestaw Film 00 można zainstalować jako plugin do programu Lightroom 4, 5, a także do najnowszej odsłony zaprezentowanej wczoraj, czyli Lightroom 6 (i CC). Aby pobrać pakiet, trzeba udać się na stronę VSCO i pobrać program po uprzednim zalogowaniu się się na swoim koncie (lub po jego utworzeniu). Następnie na adres mailowy otrzymujemy klucz, który trzeba wprowadzić przy instalacji.

I to tyle! Możemy używać doskonałych filtrów całkowicie za darmo. Efekty mówią same za siebie:

vsco-3
vsco-film-00-starter-pack-01
vsco-film-00-starter-pack-02
vsco-film-00-starter-pack-03
vsco-film-00-starter-pack-04
vsco-film-00-starter-pack-05
vsco-film-00-starter-pack-06
vsco-film-00-starter-pack-07
REKLAMA
Image by Rog Walker

Polecam!

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA