REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Microsoft właśnie rozwiązał problem braku aplikacji dla mobilnego Windowsa. Raz na zawsze

Koniec z brakiem aplikacji dla mobilnego Windowsa! Sprytnie to rozwiązali.

29.04.2015
20:43
Microsoft właśnie rozwiązał problem braku aplikacji dla mobilnego Windowsa. Raz na zawsze
REKLAMA
REKLAMA

Podczas konferencji Build 2015, która właśnie rozpoczęła się w San Francisco Microsoft zaprezentował szereg nowości. O wszystkich szczegółach na bieżąco informujemy w naszym live blogu. W osobnej publikacji omówiliśmy zmiany, które wprowadzone zostaną do Office’a oraz przedstawiliśmy nową nazwę następcy Internet Explorera. Nie, finalnie nie będzie to Spartan.

Podczas keynote’u Microsoft opowiedział też o lekarstwie, które zakończy chorobę, która od długiego czasu dotyka mobilnego Windowsa.

Tą chorobą jest oczywiście mniejsza liczba aplikacji dedykowanych systemowi Windows Phone. I choć na mobilnego Windowsa znajdziemy wiele przydatnych aplikacji, to w praktyce braki mogą być odczuwalne. Szczególnie przez użytkowników, którzy chcą korzystać z najnowszych aplikacji, które pojawiają się na Androidzie czy iOS-ie.

Microsoft zaprezentował narzędzie deweloperskie, które pozwoli programistom na błyskawiczne wręcz przygotowanie kodu aplikacji, tak aby ta działała na mobilnym Windowsie.

microsoft-build-2015 (1)

Wystarczy zatem gotowa aplikacja napisana z myślą o systemach iOS lub Android i odrobina chęci, aby przerobić jej kod na zgodny z wymaganiami Windowsa! Programiści będą mogli też łatwo uzupełnić swoje aplikacje o funkcje specyficzne dla Windowsa, takie jak aktywne kafelki, które na ekranie głównym wyświetlają szereg przydatnych informacji.

Microsoft poinformował, że właśnie z wykorzystaniem tego nowego narzędzia programistycznego przeniesiono aplikację Candy Crush Saga na Windows Phone’a. Po automatycznym dostosowaniu kodu oraz dosłownie kilku modyfikacjach przekonwertowana aplikacja spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem użytkowników. Gracze nie skarżą się na jej działanie, a ocena w sklepie oscyluje na poziomie 4,5 gwiazdki (na 5 możliwych).

Jeśli podane podczas konferencji Build 2015 informacje się potwierdzą, to będzie to bardzo ważna chwila dla mobilnego Windowsa. System Microsoftu w końcu będzie miał równe szanse z Androidem i iOS-em, a sklep z aplikacjami mobilnymi będzie znacznie częściej wzbogacany o nowe pozycje, co zaś sprawi, że użytkownikom niczego nie będzie brakowało.

Oczywiście programy przeniesione z iOS-a lub Androida na Windowsa nie będą utrzymane w stylistyce proponowanej przez Microsoft, jednak sam fakt, że sklep nie będzie już wybrakowany, będzie zdecydowanie ważniejszy.

REKLAMA

Czytaj również:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA