1. SPIDER'S WEB
  2. Oprogramowanie
  3. Tech
  4. Technologie

Microsoft właśnie rozwiązał problem braku aplikacji dla mobilnego Windowsa. Raz na zawsze

Microsoft właśnie rozwiązał problem braku aplikacji dla mobilnego Windowsa. Raz na zawsze
341 interakcji
dołącz do dyskusji

Koniec z brakiem aplikacji dla mobilnego Windowsa! Sprytnie to rozwiązali.

Podczas konferencji Build 2015, która właśnie rozpoczęła się w San Francisco Microsoft zaprezentował szereg nowości. O wszystkich szczegółach na bieżąco informujemy w naszym live blogu. W osobnej publikacji omówiliśmy zmiany, które wprowadzone zostaną do Office’a oraz przedstawiliśmy nową nazwę następcy Internet Explorera. Nie, finalnie nie będzie to Spartan.

Podczas keynote’u Microsoft opowiedział też o lekarstwie, które zakończy chorobę, która od długiego czasu dotyka mobilnego Windowsa.

Tą chorobą jest oczywiście mniejsza liczba aplikacji dedykowanych systemowi Windows Phone. I choć na mobilnego Windowsa znajdziemy wiele przydatnych aplikacji, to w praktyce braki mogą być odczuwalne. Szczególnie przez użytkowników, którzy chcą korzystać z najnowszych aplikacji, które pojawiają się na Androidzie czy iOS-ie.

Microsoft zaprezentował narzędzie deweloperskie, które pozwoli programistom na błyskawiczne wręcz przygotowanie kodu aplikacji, tak aby ta działała na mobilnym Windowsie.

microsoft-build-2015 (1)

Wystarczy zatem gotowa aplikacja napisana z myślą o systemach iOS lub Android i odrobina chęci, aby przerobić jej kod na zgodny z wymaganiami Windowsa! Programiści będą mogli też łatwo uzupełnić swoje aplikacje o funkcje specyficzne dla Windowsa, takie jak aktywne kafelki, które na ekranie głównym wyświetlają szereg przydatnych informacji.

Microsoft poinformował, że właśnie z wykorzystaniem tego nowego narzędzia programistycznego przeniesiono aplikację Candy Crush Saga na Windows Phone’a. Po automatycznym dostosowaniu kodu oraz dosłownie kilku modyfikacjach przekonwertowana aplikacja spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem użytkowników. Gracze nie skarżą się na jej działanie, a ocena w sklepie oscyluje na poziomie 4,5 gwiazdki (na 5 możliwych).

Jeśli podane podczas konferencji Build 2015 informacje się potwierdzą, to będzie to bardzo ważna chwila dla mobilnego Windowsa. System Microsoftu w końcu będzie miał równe szanse z Androidem i iOS-em, a sklep z aplikacjami mobilnymi będzie znacznie częściej wzbogacany o nowe pozycje, co zaś sprawi, że użytkownikom niczego nie będzie brakowało.

Oczywiście programy przeniesione z iOS-a lub Androida na Windowsa nie będą utrzymane w stylistyce proponowanej przez Microsoft, jednak sam fakt, że sklep nie będzie już wybrakowany, będzie zdecydowanie ważniejszy.

Czytaj również: