REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Możesz już zaktualizować swojego iPhone'a i iPada do iOS 8.3. Lista poprawek jest imponująca

Nie tylko posiadacze komputerów Apple mogą dziś zaktualizować swoje urządzenia - amerykańska firma udostępniła wszystkich posiadaczom smartfonów i tabletów zgodnych z iOS 8.x aktualizację do wersji 8.3. Patrząc na listę zmian, zdecydowanie warto zdecydować się na nią jak najszybciej.

08.04.2015
21:33
Możesz już zaktualizować swojego iPhone’a i iPada do iOS 8.3. Lista poprawek jest imponująca
REKLAMA
REKLAMA

Pozornie niewielki (około 191 MB) zbiór łatek opisano niezbyt interesująco, sugerując, że ta wersja iOS oferuje "lepszą wydajność, poprawki błędów oraz przeprojektowaną klawiaturę Emoji". Wybranie szczegółowej listy poprawek pokazuje jednak, że zajęto się praktycznie wszystkim, co tylko mogło wymagać usprawnień.

apple carplay map

Mamy tu więc poprawę prędkości uruchamiania i reakcji programów, lepszą wydajność aplikacji Wiadomości, klawiatur firm trzecich, skrótów klawiszowych, kart Safari czy Centrum sterowania. Usunięto szereg problemów związanych z połączeniami WiFi oraz Bluetooth, a także kilka błędów związanych z - wydawałoby się banalnym - obracaniem obrazu wraz ze zmianą orientacji telefonu.

W przypadku m.in. aplikacji Telefonu, poczty, galerii zdjęć, ustawień czy pogody poprawiono natomiast nie tyle wydajność, co stabilność pracy. Dotyczy to również połączeń realizowanych za pomocą standardu Bluetooth.

photos-app-ipad

Kilka łatek trafiło także do usługi Kolekcja rodzinna, CarPlay'a i rozwiązań dedykowanych klientom korporacyjnym. Niestety, choć Siri nauczyła się kilku nowych języków, nie ma wśród nich polskiego.

Prawdopodobnie jednak na pierwszy rzut oka zobaczymy nie te mniejsze i większe poprawki, ale nową klawiaturę Emocji z "ponad 300 nowymi znakami" oraz przygotowanie programu Zdjęcia do lepszej współpracy ze swoim nowym odpowiednikiem przeznaczonym dla komputerów stacjonarnych i laptopów.

Dostępność aktualizacji można sprawdzić wybierając menu Ustawienia - Ogólne - Uaktualnienia.

REKLAMA

*Część grafik: Shutterstock.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA