REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Jest szansa na nowy smartfon HTC z Windowsem. Cała nadzieja w... dziesiątce

Pogłoski o rzekomej wersji najnowszego flagowca HTC z Windowsem nieco przycichły, gdy nie pokazano urządzenia podczas premiery na targach MWC 2015. Rozbudziły się jednak z pełną mocą po wczorajszej konferencji HTC w Indiach.

14.04.2015
19:05
Jest szansa na nowy smartfon HTC z Windowsem. Cała nadzieja w… dziesiątce
REKLAMA
REKLAMA

W ubiegłym roku światło dzienne ujrzała pracująca na mobilnych okienkach wersja poprzedniego One, M8, która od swojego androidowego odpowiednika różniła się wyłącznie systemem operacyjnym. Niestety, urządzenie to nie skupiło na sobie zbyt wielkiej uwagi nad Wisłą, gdyż było u nas po prostu niedostępne. W Stanach Zjednoczonych okazało się jednak ciekawą alternatywą dla Lumii z najwyższych półek, szczególnie w sieci Verizon, gdzie telefon zadebiutował.

HTC nie porzucił jednak projektu smartfona z Windows Phone

Gdy podczas premiery One M9 żaden z przedstawicieli nie zająknął się nawet słowem na temat ewentualnej wersji pracującej pod kontrolą Windows Phone, sądziliśmy, iż oznacza to, że wbrew uprzednim plotkom taka wersja nie jest planowana. Okazuje się jednak, iż HTC nie tylko rozważa wprowadzenie tego wariantu, ale i ściśle współpracuje z Microsoftem, aby stworzyć urządzenie pracujące pod kontrolą Windowsa 10.

Jeden z dyrektorów zarządzających firmy, Chia-Lin Chang podczas wczorajszej premiery modeli M9/E9 + w Indiach powiedział, iż przyszłość urządzenia z Windowsem zależy od tego, jak rozwinie się nowa wersja mobilnych okienek i czy będzie pasowała do obecnego portfolio Tajwańczyków.

Więcej informacji poznamy dopiero na przełomie drugiego i trzeciego kwartału, a zatem bliżej premiery desktopowej wersji Windowsa 10.

htc-one-m9-nowy

Relacja HTC z systemem operacyjnym Microsoftu to dość skomplikowana historia. Modele 8X i 8S trudno nazwać wielkim sukcesem, a jeszcze trudniej nazwać nim późniejsze wsparcie firmy dla tych smartfonów. Z kolei M8 for Windows okazał się urządzeniem przemyślanym i dopracowanym, a HTC dołożyło wszelkich starań, aby wszelkie aplikacje obecne na ich flagowcu z Androidem trafiły także na bliźniaka z WP.

REKLAMA

Jeżeli wierzyć wcześniejszym pogłoskom o rzekomym modelu "HimaW" (prototyp One M9 nosił nazwę "Hima"), w tym roku historia się powtórzy i otrzymamy bliźniaczą kopię modelu z androidem, wyposażoną w Snapdragona 810, 3 GB RAM, identyczne moduły aparatów i pełne portfolio aplikacji. Mam tylko nadzieję, iż nie potwierdzi się jeden z elementów tych plotek - ten o dostępności. Z pogłosek wynika bowiem, że HTC One M9 for Windows zagości jedynie w Stanach Zjednoczonych.

Byłaby to ogromna strata dla ekosystemu Microsoftu w Europie, gdyż jeśli chodzi o flagowce z mobilnymi okienkami, to wybór producenta mamy dość... ograniczony.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA