REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Tech
  3. RTV

Pierwszy raz w historii legalnie pobierzesz Gwiezdne wojny. Tak, również w Polsce

Disney przygotował niespodziankę dla wszystkich fanów Gwiezdnych wojen. Pierwszy raz w historii użytkownicy wybranych serwisów VOD będą mogli legalnie obejrzeć dotychczas wydane epizody kosmicznej sagi George’a Lucasa bez konieczności zakupu fizycznego nośnika.

Pierwszy raz w historii legalnie pobierzesz Gwiezdne wojny. Tak, również w Polsce
REKLAMA
REKLAMA

George Lucas odsprzedaż prawa do marki Star Wars z przyległościami korporacji Disney, która teraz zarządza Odległą Galaktyką. Jeszcze w tym roku na ekrany kin ma trafić nowy film i można słusznie oczekiwać, że pół świata zechce przypomnieć sobie poprzednie części.

Twórcy siódmego epizodu to doskonale rozumieją.

star-wars-itunes

Na pół roku przed premierą Przebudzenia Mocy zachęcają nas, by przypomnieć sobie dwie poprzednie trylogie. Kolejne wydanie klasycznych Gwiezdnych wojen udostępnione zostanie przez Disneya w kilku różnych serwisach typu VOD.

Od blisko dwóch dekad kolejni właściciele marki Star Wars wprowadzają do sprzedaży nowe wersje filmów. Jeszcze przed premierą Mrocznego Widma, czyli pierwszego epizodu trylogii prequeli, pojawiła się zremasterowana Edycja Specjalna trzech pierwszych filmów z cyklu: Nowej Nadzieji, Imperium Kontratakuje i Powrotu Jedi.

Od czasu wydania Gwiezdne wojny: Edycja Specjalna fani dostali możliwość zakupu licznych dodatkowych edycji.

Filmy pojawiły się nie tylko na przestarzałych kasetach VHS, ale wydano też kilka wersji na płytach: DVD, potem Blu-ray. Oprócz filmów z każdym wydaniem udostępniano mnóstwo materiałów dodatkowych, wyciętych scen itp.

Do tej pory jednak, chcąc obejrzeć Gwiezdne wojny w legalny sposób, trzeba było udać się do sklepu lub zamówić z dostawą do domu fizyczny nośnik. Disney na szczęście odchodzi od tej praktyki i swoją nową ofertę kieruje do internautów - zamówienia można już składać, a treści udostępnione zostaną już 10 kwietnia.

Gwiezdne wojny online kupimy w Polsce!

star-wars-itunes-polski

The Star Wars Digital Movie Collection, o którym informuje Venture Beat, to wspólne dzieło Walt Disney Studios, Lucasfilmu i 20th Century Fox. Wśród kanałów sprzedaży ma znaleźć się takie serwisy jak Apple iTunes i sklep Google Play. Filmy będzie można obejrzeć się na konsolach Xbox i PlayStation oraz w kilku innych mniej istotnych z naszego punktu widzenia miejscach.

Wygląda na to, że tym razem nie zostaniemy nawet pominięci i filmy trafią do sprzedaży u nas. Cena w przedsprzedaży za jeden epizod to 14 euro bez jednego eurocenta w przypadku oferty iTunes Store. Apple udostępni klientom polskie napisy oraz - jeśli opis w sklepie nie jest błędny - dubbing. Nie widać jeszcze opcji zakupu w pakiecie ze zniżką oraz nie ma jeszcze cennika wypożyczenia filmu.

Szkoda tylko, że oferowane przez Apple wideo w jakości HD to jedynie 720p. Disney zostawił sobie najwyraźniej furtkę do kolejnych dwóch reedycji sagi online - 1080p, a potem 4K…

Zobacz także:

REKLAMA

*Grafika główna pochodzi z serwisu Shutterstock.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA