REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

W tym roku majówkę zaplanujesz z Google Street View

Majówka za pasem, w pracy zapewne już dawno zaplanowane urlopy, w związku z tym trzeba jeszcze wybrać miejsce, do którego udamy się na wypoczynek, prawda? Technologia i tym razem przyjdzie nam z pomocą, a interesujące nas atrakcje możemy przed wyjazdem obejrzeć z pomocą... Google Street View.

23.04.2015
15:00
W tym roku majówkę zaplanujesz z Google Street View
REKLAMA
REKLAMA

W zeszłym roku do przypominających wykrywacze burz pojazdów Google dołączył maszerujący z wielkim plecakiem Google Street View Trekker, dzięki któremu możemy oglądać ciekawe miejsca z całego świata. Dotychczas z bogatych terenów Polski mogliśmy zobaczyć jedynie Krainę Wielkich Jezior, lecz od dzisiaj na wirtualny spacer można się wybrać po terenach pięciu kolejnych województw.

Przespacerujemy się zatem po województwie warmińsko-mazurskim, łódzkim, lubelskim, małopolskim oraz mazowieckim.

Zrzut ekranu 2015-04-23 o 14.38.00

Wśród możliwych do odwiedzenia atrakcji znalazły się takie miejsca jak Twierdza Boyen w Giżycku czy Wilczy Szaniec w Gierłoży. Miłośnicy spędzania czasu nad jeziorem z pewnością docenią również możliwość wirtualnego przepłynięcia po jeziorach Niegocin i Kisajno.

Dla każdego coś miłego, bowiem wśród nowych atrakcji na Street View znalazła się także wycieczka po łódzkim Ogrodzie Zoologicznym, oraz zwiedzanie Państwowego Muzeum na Majdanku. Osoby interesujące się architekturą sakralną odwiedzą z Trekkerem Kościół Świętego Michała Archanioła w Binarowej.

Polski oddział Google zapowiada, że wkrótce Trekker odwiedzi kolejne regiony naszego kraju, a miejsc do wirtualnych wycieczek będzie coraz więcej.

Zrzut ekranu 2015-04-23 o 14.38.57

Zanim jednak będziemy mogli zupełnie odpuścić sobie wyjeżdżanie z domu na wakacje minie jeszcze sporo czasu, a atrakcji - tych niewirtualnych - Polska ma w zanadrzu tak wiele, że zapewne nieprędko wszystkie przeniosą się do cyfrowego świata.

REKLAMA

Technologia technologią, ale nawet wykonane w największej rozdzielczości zdjęcia i filmy nie zastąpią fizycznego odwiedzenia danej atrakcji.

Niemniej jednak cieszy fakt, że przed wybraniem się w jakieś miejsce "w ciemno", możemy ocenić jego atrakcyjność z pomocą Trekkera.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA