REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Bezprawnik - które treści przypadną do gustu Czytelnikowi Spider's Web?

Jak już zapewne wiecie, Bezprawnik jest nowym serwisem w Grupie Spider's Web. Celujemy nim w troszkę inną widownię (powielanie SW byłoby bezcelowe), ale oczywiście bardzo nam zależy żeby przeciętny czytelnik SpidersWeb.pl znalazł tam coś dla siebie.

30.04.2015
12:00
Bezprawnik – które treści przypadną do gustu Czytelnikowi Spider’s Web?
REKLAMA
REKLAMA

Play czy Orange nie chcą rozwiązać z Wami umowy, choć ich "wszędobylski" internet nie działa na dachu Waszego mieszkania? Dostaliście wezwanie do zapłaty za rozpowszechnianie filmów przez torrenty, choć możecie przysiąc, że w sieci nie oglądacie filmów - zwłaszcza TAKICH filmów? A może macie już dość listonosza, który z przyzwyczajenia zostawia awizo na zakupy dokonane w sieci, nie podejmując nawet próby dostarczenia towaru?

Problemy, które brzmią znajomo, prawda? Chcemy, oczywiście obok problemów rodzinnych, spadkowych, sąsiedzkich czy w pracy, opisywać tego typu historie na łamach Bezprawnika. Bardzo liczymy, że podobnie jak Czytelnik Isio w przypadku "rewolucji kanałowej" nc+, sami będziecie wysyłali budzące Wasze wątpliwości historie z bezpośredniego otoczenia. Przy pomocy całej Grupy Spider's Web, jak i własnymi siłami, chcemy zbudować i wykorzystywać potencjał medialny, by móc stawać przeciwko dużym koncernom w interesie konsumentów, którzy - o ile nie interweniuje UOKiK - szczególnie w pojedynczych przypadkach nie mają się do kogo zwrócić z prośbą o skuteczną pomoc.

Nawet jeśli nie przysporzy nam to sympatii reklamodawców, to wciąż liczymy na to, że uda nam się funkcjonować dzięki świadczeniu usług prawnych. Głęboko wierzymy, że polscy internauci, którzy w sieci robią już nawet zakupy spożywcze, zaufają takiej formie i drodze komunikacji z prawnikiem - otrzymując konkretne, namacalne rozwiązania swoich problemów w uczciwej, ustalonej z góry cenie.

Poniżej wybraliśmy dla Was 15 spośród ponad 230 dostępnych na tę chwilę w serwisie artykułów, żeby pokazać Wam o czym będziemy pisać na Bezprawniku - w nadziei, że nasz nowy projekt przypadnie Wam do gustu:

spoldzielnia

Nawet w mieszkaniu własnościowym musimy odprowadzać opłaty do spółdzielni. Nie wszyscy wiedzą jednak, że nie mogą być one dowolnie podnoszone. Każdy wzrost można zakwestionować.

rower-telefon-smartfon

Zdarza się, że mimo ustalonej kwoty abonamentowej, na nasz adres przyjdzie znacznie wyższy niż spodziewany rachunek za usługi telefoniczne. Jeśli nie wynika on z naszej winy, warto wnioskować o zwrot pieniędzy.

825x510xshutterstock_MyNameIs-825×510.jpg.pagespeed.ic_.64bBYS8Ofj

Wiele osób nosi się z zamiarem zmiany nazwiska. Zwykle powodem bywa nazwisko, które nie podoba się noszącemu, bo wywołuje śmiech lub przykre uwagi innych, kojarzy się z życiem, które chce się zostawić za sobą, po rozwodzie żona chce wrócić do panieńskiego. Procedura taka nie jest wcale tak trudna, jak się wydaje.

apostazja

Trwający od lat spór ma wiele niewiadomych. Po jednej stronie stoi Kościół Katolicki, po drugiej niewierzący, a pomiędzy nimi sądy i urzędy broniące danych osobowych i starające się dać jasną odpowiedź na pytanie – jak w pełni i zgodnie z prawem odstąpić od wiary?

SONY DSC

Telemarketerzy nie przestają wydzwaniać? Sposób na usunięcie swojego numeru z listy tych, które są obdzwaniane nie jest prosty, ale z naszą pomocą można znacznie ograniczyć częstotliwość niechcianych rozmów.

pozar

Awarie prądu są w naszym kraju chlebem powszednim. Znacznie częściej jednak występują w małych miejscowościach, gdzie zwykle są jeszcze wiekowe instalacje przesyłowe i stare transformatory, a rzadziej na nowoczesnych osiedlach, gdzie linie przesyłowe są nowe, a infrastruktura nowoczesna. Co robić, gdy awaria nie tylko pozbawia nas na jakiś czas prądu, ale także powoduje uszkodzenia sprzętów?

alle

Przepisy tworzone są tak, aby konsument czuł się bezpieczny. Często jednak nieuczciwi sprzedawcy nic nie robią sobie z ustaw. Opisujemy interesującą historię transakcji Allegro i podpowiadamy jak działać w kłopotliwych sytuacjach.

market-crop

Jeżeli zdarzało się Wam widzieć tabliczki „zakaz fotografowania” na sklepowych witrynach, musicie wiedzieć że to tylko nic nie znaczące obrazki. Natomiast ochrona, która prosi o wykasowanie wykonanych zdjęć dopuszcza się naruszania naszej własności.

Często zdarza się sytuacja, że przed wejściem na teren odbywania się meczu lub koncertu, można spotkać wielu okazjonalnych sprzedawców, próbujących sprzedać wejściówki. Oczywiście, po cenie wyższej, niż widniejąca na bilecie. W świetle prawa, wykroczenie popełniają nie tylko tzw. „koniki”, ale i osoby korzystające z ich usług.

Podczas rozmowy, ludzie informowani są, że mogą otrzymać darmowe nożyki, lecz muszą uiścić opłatę za przesyłkę tychże. Nie jest ona wysoka i wynosi 20 zł. Wiele osób skuszone taką okazją decyduje się na przetestowanie maszynek do golenia. Co ważne w całej sprawie, przesyłka dociera po pewnym czasie i zadowolony człowiek może cieszyć się darmowym goleniem.

Od 2016 roku kobiety, które urodzą dziecko mają dostać 12 000 zł becikowego rozbitego na 12 miesięcy. Ma to zachęcić je do macierzyństwa, bo Państwo chce przeciwdziałać niżowi demograficznemu.

money-crop

Według szacunków, na kontach pozostałych po zmarłych osobach zalega łącznie nieodebranych 15 mld złotych. Co robić, aby odzyskać pieniądze oraz jak zapobiec „zaginięciu” własnych oszczędności po śmierci?

iesek

Żyjąc w bloku nietrudno o konflikty. W przypadku kiedy sąsiedzi mają psa, często wiedzą o tym wszyscy współmieszkańcy budynku. Jak radzić sobie w takiej sytuacji, aby odzyskać upragniony spokój?

Operatorzy internetowi, telefonii komórkowej i stacjonarnej, kablówki czy cyfrowych platform satelitarnych korzystają z Biur Obsługi Klienta (BOK) aby przedstawiać klientom nowe oferty i namawiać na przedłużenie umowy.

REKLAMA

 Tatuaże już dawno przestały być symbolami przypisanymi do różnych subkultur. Wiele osób chce przyozdobić swoje ciało choćby minimalnym rysunkiem, literą, słowem, które ma odzwierciedlić ich osobowość, stan ducha. Co jednak w przypadku, gdy tatuaż jest bardzo widoczny, a pracodawca wymaga, by osoba była schludna i ubrana elegancko i stonowanie?

Przypominam, że to tylko kilkanaście wybranych spośród 230 artykułów w naszej bazie. Mam nadzieję, że przypadły Wam do gustu.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA