REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Prasa na smartfonie, czyli takiej aplikacji Gazecie Wyborczej brakowało

Użytkownicy Mobilnych Okienek nie mają szczęścia, jeżeli chodzi o cyfrowy dostęp do treści. Wydawcy zazwyczaj otwarcie ignorują platformę, bądź prezentują użytkownikom półprodukty, nijak mające się do swoich odpowiedników na iOS czy Androida. Agora S.A. postanawia wyjść naprzeciw zapotrzebowaniu, prezentując aplikację mobilną Gazety Wyborczej dla Windows Phone.

04.03.2015
15:04
Prasa na smartfonie, czyli takiej aplikacji Gazecie Wyborczej brakowało
REKLAMA
REKLAMA

Aplikacja umożliwia dostęp zarówno do cyfrowych wersji papierowych wydań Gazety Wyborczej, jak i portalu wyborcza.pl.

Wewnątrz aplikacji dostępne będą także wydania regionalne oraz tygodniki (Ale Historia, Duży Format, Magazyn Świąteczny, Wysokie Obcasy, Tylko Zdrowie) jak również pozostałe dodatki (Gazeta Praca, Gazeta Dom, Gazeta Co Jest Grane, Gazeta Telewizyjna, Na Pamięć)

wyborcza-wp2

Gazeta Wyborcza w wersji kafelkowej

Czytane przez nas artykuły można zapisać do późniejszego przeczytania w trybie offline, dodać do schowka a także bezproblemowo udostępnić w mediach społecznościowych. Pobranie aplikacji ze sklepu Windows Phone jest darmowe, aczkolwiek do pełnego wykorzystania funkcjonalności potrzebny jest pakiet Wyborcza Premium, oferowany w ramach cyfrowej prenumeraty.

Dla niezdecydowanych Agora postanowiła odblokować dostęp do wszystkich treści w swojej aplikacji pomiędzy 5 a 7 marca, aby użytkownicy Windows Phone'a sami mogli się przekonać o wartości rozszerzonej usługi.

wyborcza-wp1

Na pierwszy rzut oka aplikacja wygląda bardzo ładnie i przejrzyście. Jej działanie także nie daje powodów do narzekań. W przeciwieństwie do wersji na Androida i iOs, przełączanie się pomiędzy wydaniami nie odbywa się tutaj z pomocą menu na pasku bocznym, lecz prostym gestem przesunięcia palca, co wpasowuje się w estetykę systemu.

Odrobinę brakuje umieszczonego na górze aplikacji slidera z podglądem najważniejszych artykułów z każdej kategorii, do którego przyzwyczaiły mnie wersje na inne platformy.

Oprócz tego jedyny zarzut na tę chwilę dotyczy kafelka Live Tile, który na moim urządzeniu wyświetla jedynie temat dnia. Mam nadzieję, że twórcy aplikacji wkrótce dodadzą możliwość samodzielnego wyboru treści pokazywanych na kafelku, bądź przynajmniej rozszerzą go o wyświetlanie najnowszych wiadomości.

Lepiej późno niż wcale

REKLAMA

Tak późna premiera aplikacji na Windows Phone może budzić pewien niesmak, lecz i tak jest mile widziana. Mam nadzieję, że decyzja Agory o wejściu na tę platformę da wyraźny znak innym wydawcom, że z Windows Phone korzysta coraz więcej Polaków.

Podczas gdy coraz mniej ludzi czytuje prasę, wydawcy nie mogą ignorować użytkowników Mobilnych Okienek - potencjalnych nowych czytelników, którym również należy zapewnić wygodny dostępy do treści i regularne aktualizacje swoich aplikacji.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA