Tech  / News

Czy to Nexus od Vaio? Tak jakby

Vaio nie jest już częścią Sony, więc może podążać własnymi ścieżkami. Co więcej, Vaio w przeciwieństwie do Sony pokazało nam właśnie swój sztandarowy smartfon, który... bardzo przypomina Nexusa.

Vaio Phone charakteryzuje się całkiem przyzwoitą specyfikacją techniczną. Obok 4-rdzeniowego procesora 1,2 GHz mamy również 2 GB pamięci RAM, 16 GB wbudowanej pamięci, gniazdo microSD, 13-megapikselową kamerę, 5-calowy wyświetlacz, akumulator 2500 mAh i Androida 5.0 Lollipop. Co więcej, wszystkie te podzespoły zostały upakowane w bardzo ładnej obudowie, która stylistyką przypomina Nexusa 4.

vaio-phone-android-1

Smartfon Vaio zadebiutował w Japonii i jak podaje Engadget, będzie dostępny u małego lokalnego operatora, b-mobile, już 20 marca. Urządzenie wyceniono na 420 dol.

Vaio Phone nie tylko swoją obudową przywołuje na myśl Nexusa. Urządzenie zostało zaopatrzone w praktycznie najnowszą wersję Androida, 5.0 Lollipop. Wersja 5.1 zadebiutowała zaledwie dwa dni temu i jest obecnie dostępna wyłącznie dla niektórych sprzętów z rodziny Nexus. Co ważne, poza Androidem Lollipop nie znajdziemy w Vaio Phonie żadnej nakładki graficznej producenta, nie ma tu też preinstalowanych aplikacji, które zaśmiecałyby urządzenie.

Na razie jest jeszcze za wcześnie, aby stwierdzić, czy brak preinstalowanych aplikacji i nakładki graficznej w Vaio Phone to element strategii producenta, który chce podbić rynek dobrze wykonanymi (bo na taki wygląda Vaio Phone) urządzeniami z niemodyfikowaną wersją Androida. Możliwe, że pierwszy smartfon ma tylko przetrzeć szlak i sprawdzić, jak na telefon Vaio zareagują konsumenci.

Niespodziewane pojawienie się na rynku Vaio Phone'a rozbudziło mój apetyt. Czekam na więcej.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst