Operatorzy  / Artykuł

Nowe pakiety internetu w T-Mobile - sieć oferuje coś lepszego, niż udawane LTE bez limitów

Pod koniec marca zostanie zaktualizowana oferta internetu mobilnego od T-Mobile. Operator postanowił przygotować zestaw nowych pakietów. Oprócz darmowych gigabajtów telekom zapewnia klientom w ramach abonamentu dostęp do różnych usług multimedialnych, w tym Player.pl, Legimi i WiMP.

Skończył się czas, kiedy operatorzy telefonii komórkowej i dostawcy internetu mogli walczyć ceną. Za komórki i dostęp do sieci płacimy dzisiaj naprawdę niewiele, a oferta cenowa jest u wszystkich głównych sieci podobna. Telekomy muszą szukać innych sposobów na przekonanie klienta.

Naturalnym krokiem jest oferowanie dodatkowych pakietów usług na wyłączność.

TVN-T-Mobile-konfa-2

T-Mobile postanowił uprościć ofertę internetu mobilnego, którą można teraz rozpisać w jednej prostej tabeli. Przygotowane zostały cztery pakiety, do których można dokupić proponowane przez operatora urządzenie.

Pakiety zapewniają od 5 GB do 70 GB mobilnego transferu z możliwością wykorzystania łączności LTE - operator chwali się, że pokrycie populacji siecią czwartej generacji to już 55 proc. Ceny za miesiąc abonamentu to od 19,99 zł do 129,99 zł.

Cena nie zależy tylko od wybranej wielkości paczki danych.

Każdy z czterech pakietów: Internet Start (5 GB), Internet Comfort (25 GB), Internet Relax (35 GB) oraz Internet Max (70 GB) można wybrać w kilku wariantach. Podstawowym jest wariant tylko z kartą SIM i umową na 24 miesiące.

Ceny umowy na internet w T-Mobile to odpowiednio 19,99 zł, 29,99 zł, 39,99 zł i 59,99 zł. Wybierając konkretny pakiet można zdecydować się na też droższy lub dłuższy abonament, w którym zaszyta będzie rata na urządzenie.

Internet? Z urządzeniem lub bez.

2-strefa-t-mobile

Za 10 zł miesięcznie więcej można wykupić od operatora modem lub 7-calowy tablet z oferty przygotowanej przez T-Mobile. Jeśli zdecydować się na umowę dłuższą (30 mies.) i dopłacić 40 zł miesięcznie można wybrać większy 10-calowy tablet.

Dopłata 60 zł przy takim samym czasie trwania umowy pozwoli klientom wybrać laptopa. Te ceny uwzględniają rabat przyznawany obecnym klientom sieci. Osoby, które dopiero chcą przejść do sieci, muszą dodać do nich 10 zł.

Wyższy abonament to coś więcej niż dodatkowe gigabajty.

Różnica pomiędzy pakietami Start, Comfort, Relax i Max nie dotyczy wyłącznie paczki gigabajtów, jakie ma do zużycia użytkownik. Klienci pakietu Internet Comfort (25 GB) dostaną bowiem dostęp do strefy T-Mobile w serwisie VOD o nazwie Player.pl w ramach pakietu Start.

Przy zdecydowaniu się na pakiet Internet Relax (35 GB) użytkownik dostanie też pakiet Legimi, w ramach którego będzie mógł czytać ebooki. Najdroższy Internet Max (70 GB) daje pakiet Player.pl w wersji Multi, dostęp do Legimi oraz serwisu streamingowego WiMP.

Dla klientów T-Mobile dostęp do treści multimedialnych jest bezpłatny.

t-mobile-nowe-taryfy-internet-mobilny

W przypadku usługi Max za analogiczne usługi Player.pl, Legimi oraz WiMP poza abonamentem trzeba byłoby za nie zapłacić 40 zł. Ceny pakietów “tylko SIM” nie wydają się wygórowane. Pozostaje poczekać jeszcze kilka dni, aż operator pokaże cenniki urządzeń.

Mieliśmy okazję się już przyjrzeć ich wstępnej wersji i zapowiada się na to, że każdy znajdzie coś dla siebie. Co ciekawe, T-Mobile nie dołączyło do innych operatorów z ofertą mobilnego internetu LTE “bez limitów”.

Patrząc na to, jaki kiepski odbiór miały te oferty u konkurencji wydaje się to dobrym krokiem. Internet mobilny LTE nadal nie jest w stanie w pełni zastąpić nielimitowanego stałego łącza. Zamiast tego T-Mobile oferuje klientom usługi Max nielimitowany transfer przy wykorzystaniu usług multimedialnych.

Oglądanie wideo w Player.pl i słuchanie muzyki w WiMP dla klientów pakietu Internet Max w T-Mobile nie będzie obniżało liczby dostępnych megabajtów w pakiecie.

*Grafika główna pochodzi z serwisu Shutterstock.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst