1. SPIDER'S WEB
  2. Technologie
  3. Tech

Mapy Google pozwolą ci zagrać w Pacmana na ulicy, którą widzisz z okna

Ostatnia aktualizacja Google Maps przypadnie do gustu wszystkim użytkownikom. Nie tylko wersja przeglądarkowa, ale też mobilne wydanie do Androida i iOS doczekało się nowego trybu obok widoku satelitarnego i Streev View. Jesteśmy pewni, że spędzicie w nowym widoku mapy więcej czasu, niż we wszystkich pozostałych.

Tryb Wi-Fi w Google Maps

Po roku od ostatniej poważnej aktualizacji Google Maps firma z Mountain View postanowiła wreszcie wprowadzić nową funkcję znacznie poszerzającą możliwości usług. Nowy widok dostępny jest w wersji przeglądarkowej oraz w aplikacjach mobilnych.

W przypadku przeglądania witryny za pomocą przeglądarki internetowej wystarczy odszukać odpowiednią ikonę w lewym dolnym rogu interfejsu. W przypadku przeglądania map ze smartfonach należy otworzyć menu i odszukać pozycję o nazwie Wrzuć monetę.

Dzięki nowej funkcji Google Maps każdy fragment mapy będzie mógł stać się areną zmagań odważnego Pacmana z przerażającymi Duszkami. W każdej chwili możemy przejąć kontrolę nad tym uroczym, dwuwymiarowym bohaterem i zacząć zbierać żółte kropki.

Duszki, które polują na PacMana można znaleźć dosłownie wszędzie. Nieważne, czy to Nowy Jork, Tokio, Paryż czy Warszawa - w każdym miejscu na ziemi można przejść do innego wymiaru i zacząć czyścić ulicę z żółtych pikseli.

Jak można przeczytać w informacji prasowej Google dotyczącej aktualizacji:

Wszystkie zalety #PACMaps poznacie na na komputerach i najnowszej wersji mobilnych Map Google na Androida i iOS. To dopiero początek nowości na Mapach, niebawem wprowadzimy ostrzeżenia przed wypadkami z udziałem zombie i międzygalaktyczne Street View. Aha, i nie zapomnijcie sprawdzić, co przygotowali nasi znajomi z Ingress. Wygląda na to, że PAC-MAN wychrupał sobie drogę do prawdziwego świata!

Nowa funkcja wprowadzona przez Google to bardzo miła niespodzianka, chociaż przyszło nam czekać na nią bardzo długo. W końcu rok bez jednego dnia minął od czasu, gdy mogliśmy na ulicach miast łapać Pokemony!

pacmaps-2