Oprogramowanie  / News

Oto pierwsza beta systemu iOS, którą każdy może zainstalować. Ty też

Pogłoski okazały się prawdziwe - Apple zdejmuje ograniczenia i pozwala wszystkim użytkownikom za darmo wziąć udział w beta-testach nowego iOS-a 8.3.

Po tym jak w ubiegłym roku firma z Cupertino w końcu otworzyła się na udostępnienie publicznej bety nowego OS X milionowi użytkowników, posiadacze urządzeń z iOS oczekiwali, kiedy im także przypadnie w udziale taki "przywilej". No i się doczekali.

Beta dla wszystkich

Jak pisaliśmy kilka tygodni temu, odejście od zamkniętych testów dostępnych tylko dla posiadaczy konta deweloperskiego to w przypadku Apple bardzo duża zmiana.

Dotychczasowa forma nie dość, że przyciągała znacznie mniejszą ilość beta-testerów (z czym zapewne miał coś wspólnego uciążliwy proces rejestracji i opłata w wysokości 99 dol. rocznie), to na dłuższą metę okazywała się nie do końca skuteczna, co zdają się potwierdzać niezadowolone głosy posiadaczy iPhone'ów i iPadów po instalacji każdej z wersji systemu od iOS 7 wzwyż.

Otwierając się na większe grono testerów, Apple znacząco podnosi swoje szanse na odpowiednio wczesne wychwycenie i poprawienie bugów, a w efekcie dostarczenie produktu kompletnego, pozbawionego wad na ile to tylko możliwe.

apple-iphone-6-plus

Utnie także złośliwe komentarze o tym, jak to w Cupertino traktują wszystkich klientów jak beta-testerów, poprawiając błędy dopiero wtedy, gdy zaraportują je miliony niezadowolonych użytkowników.

Apple w końcu zrozumiał, czym są beta-testy

W iOS 8.3 beta 3 nie uświadczymy zbyt wielu nowości - nadal rozwijane są funkcje integracji z CarPlay, rozwiązywane są także problemy z wyszukiwaniem Spotlight przy użyciu innych klawiatur, niż systemowa. Do bety dołączone jest również narzędzie WatchKit, umożliwiające tworzenie aplikacji na nadchodzącego Apple Watcha.

Aby zainstalować betę nowego iOS'a, wystarczy wejść na stronę zapisów do programu testów i zarejestrować się używając swojego Apple ID. Następnie zostaniemy poinformowani o tym, aby utworzyć kopię zapasową swojego urządzenia w iTunes (w celu możliwości przywrócenia stabilnej wersji systemu) i pobrać profil konfiguracji z dedykowanej strony, dzięki czemu beta 8.3 stanie się dostępna w formie aktualizacji.

Jak donosi serwis 9to5Mac, otwarta beta iOS 8.3 to tylko początek i już w wakacje w ten sam sposób zostanie udostępniona wczesna wersja iOS 9.

Bardzo cieszy fakt, że Apple podeszło w bardziej otwarty sposób do testowania swojego nowego oprogramowania na urządzenia mobilne. Być może dzięki takiemu rozwiązaniu iOS wróci do legendarnego poziomu bezobsługowości, którym cieszył się do swojej siódmej wersji.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst