Gry  / Artykuł

5 powodów, dzięki którym finały Intel Extreme Masters 2015 są lepsze niż rok temu

Za nami pierwszy dzień finałów Intel Extreme Masters 2015. Po szczegółową listę atrakcji wraz ze zdjęciami zapraszamy na naszego live-bloga. Tutaj z kolei chciałbym się podzielić przemyśleniami odnośnie tej olbrzymiej imprezy. Moim zdaniem Intel stanął na wysokości zadania i stworzył igrzyska znacznie lepsze niż rok temu. Dlaczego?

Po pierwsze – rewelacyjna aplikacja na Androida i OS

Podczas finałów Intel Extreme Masters 2015 dzieje się tyle, że ciężko za tym wszystkim nadążyć. Właśnie z myślą o dokładnym zaplanowaniu swojej obecności w katowickim Spodku powstała rewelacyjna aplikacja ESL Katowice. Program powinien obowiązkowo znaleźć się na smartfonie każdego amatora e-sportu.

Aplikacja ESL Katowice posiada naprawdę szerokie zastosowanie. Przede wszystkim jest skarbnicą organizacyjnej wiedzy. Od kiedy do kiedy otwarty jest Spodek oraz MCK? Jak wygląda mapa kompleksu IEM Expo? Jak dotrzeć na miejsce imprezy? Na te wszystkie pytania z powodzeniem odpowiada program, który zawsze możecie wyciągnąć z kieszeni. To jednak nie koniec jego możliwości.

Dzięki ESL Katowice poznacie wszystkie drużyny biorące udział w finałach Intel Extreme Masters 2015. Za sprawą aplikacji będziecie mieli stały dostęp do terminarza rozgrywek. Co więcej, dzięki włączonej geolokalizacji poznacie jakie atrakcje znajdują się najbliżej waszego położenia. Naprawdę warto zainstalować.

ESL Katowice w sklepie Google Play oraz iTunes App Store

Po drugie – Międzynarodowe Centrum Kongresowe

Rok temu finały IEM w całości obywały się na terenie katowickiego Spodka. Komu udało się wejść do środka, ten doskonale wie jak potężna i masowa była to impreza. Olbrzymie kolejki do sklepów, olbrzymie kolejki do stoisk, olbrzymie kolejki do hali, do tego ciasnota, duchota i zdecydowanie zbyt mało wyjść z obiektu – to właśnie chleb powszedni minionych igrzysk. Tym razem jest zupełnie inaczej, dzięki wykorzystaniu dodatkowego kompleksu Międzynarodowego Centrum Kongresowego.

INTEL EXTREME MASTERS 2015 10

MCK zostało oddane do użytku dopiero pod koniec 2014 roku. Wchodząc do środka wciąż czuć unoszący się zapach nowości. Nowoczesny, atrakcyjny wizualnie budynek jest ambicją władz Katowic, aby przenieść do centrum Śląska jak najwięcej masowych, biznesowych wydarzeń. Jedną z takich imprez jest właśnie IEM. Intel wykorzystał powierzchnię MCK jako przestrzeń dla turniejów StarCrafta II oraz Counter-Strike, w hali Spodka zostawiając jedynie League of Legends. Nie macie pojęcia, jak bardzo taka decyzja rozładowuje ścisk i kolejki.

INTEL EXTREME MASTERS 2015 14

Po trzecie – wszyscy producenci gier i sprzętu do gier znajdują się w jednym miejscu

To właśnie w Międzynarodowym Centrum Kongresowym wystawiają się takie firmy jak Blizzard, SteelSeries, Roccat, Acer, Asus czy HyperX. Odwiedzający mają więc wszystkie atrakcje pod jednym dachem i nie muszą się obawiać, że coś umknie ich uwadze. Powierzchnia MCK jest niczym efektowne targi elektroniki, na których czołowe firmy z branży pokazują, co mają najlepszego do zaoferowania.

INTEL EXTREME MASTERS 2015 13

Rok temu było zupełnie inaczej. Część z firm została zlokalizowana w hali Spodka. Inne – wewnątrz pierścienia otaczającego główne pomieszczenie charakterystycznego, owalnego obiektu. Pomiędzy stanowiskiem Roccata i Blizzarda trzeba było przejść kilkadziesiąt metrów, stać w długiej kolejce, parę razy „dostać z barka”, ubić smoka i uratować księżniczkę. Pod względem wygody odwiedzających finały IEM 2015 są o wiele bardziej komfortowe.

INTEL EXTREME MASTERS 2015 12

Po czwarte – Spodek nigdy nie był bardziej pojemny

Dzięki przesunięciu strefy ze stoiskami do Międzynarodowego Centrum Kongresowego wewnętrzna hala Spodka zyskała na przestrzeni. Co za tym idzie, rozgrywki League of Legends oraz finały StarCrafta II oraz Counter-Strike: Global Offensive może obejrzeć większa liczba odwiedzających. Dzięki dodatkowemu miejscu podejdziecie pod samą scenę i na własne oczy przekonacie się jak majestatycznie prezentuje się puchar IEM 2015.

INTEL EXTREME MASTERS 2015 5

Widać, że większe połacie wolnej przestrzeni pozytywnie wpłynęły również na dekoracje. Kiedy pierwszy raz wszedłem do głównej hali Spodka, oniemiałem. Finały IEM rok temu wyglądały efektownie. Teraz spektakularność wypalała mi źrenice. Scena wygląda niesamowicie. Efekty świetlne zostały zrealizowane po mistrzowsku. Olbrzymie ekrany zapewniają doskonałą widoczność niezależnie od zajętego miejsca. Olbrzymia zmiana na plus.

INTEL EXTREME MASTERS 2015 7

Po piąte – wszystkiego jest po prostu więcej

Gdybym miał porównywać tegoroczne finały z igrzyskami z poprzedniego roku, wszystkiego jest po prostu więcej. Większa liczba firm produkujących gry i sprzęt dla graczy wystawiła swoje skarby. Już w pierwszym dniu na każdym kroku można natknąć się na niesamowitych cosplayerów. Dostęp do konkretnych sekcji IEM Expo jest znacznie ułatwiony. Więcej jest stref odpoczynku oraz miejsc, w których można coś zjeść.

INTEL EXTREME MASTERS 2015 8

Gdzie się nie odwróciłem, tak zawsze czekała na mnie jakaś atrakcja. Jak nie zabawa na wieloletnich automatach do gier to jazda w bolidzie formuły 1. Finały Intel Extreme Masters 2015 to znacznie, znacznie więcej niż tylko oglądanie na wielkich ekranach jak grają inni. To święto dla wszystkich graczy, nie tylko pasjonatów e-sportu.

Absolutnie szczerze – już nie mogę się doczekać, kiedy jutro wrócę do katowickiego Spodka.

Atmosfera jest tak gorąca, że Spodek odleciał - relacja z IEM 2015

Setki godzin przygotowań, ale efekt jest niesamowity! Oto najlepsze cosplaye z IEM 2015

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst