Tech  / News

To już koniec RapidShare. Popularna usługa udostępniania plików znika z Internetu

125 interakcji
dołącz do dyskusji

Jeśli pobierałeś z Sieci nie do końca legalne kopie filmów, gier i muzyki, ale bałeś się korzystać z torrentów, to zapewne kojarzysz  RapidShare. Zatem wiedz, że RapidShare, czyli jeden z najpopularniejszych w Internecie serwisów hostujących pliki, zostanie zamknięty w przyszłym miesiącu.

Jego właściciele nie podają powodów, dla których zamykają swoje dzieło. Można tylko podejrzewać, że założona w 2002 usługa zniknie z rynku z powodu coraz bardziej rygorystycznej polityki antypirackiej.

Kilka lat temu RapidShare, całkiem słusznie, był uważany za jeden z największych na świecie magazynów pirackich materiałów. Po wielu rozprawach sądowych RapidShare zmienił swoją politykę i zaczął bardzo rygorystycznie podchodzić do udostępniania pirackich materiałów. Zaczął też promować się jako prywatny dysk w chmurze, a nie serwis hostujący pliki.

Był to bezpośredni powód gwałtownego spadku liczby użytkowników.

rsclosed

Internauci zdecydowali się na korzystanie z konkurencyjnych usług, takich jak założony przez Kima Dotcoma serwis Mega. To z kolei zmusiło właścicieli RapidShare do bardzo dużych cięć i zwolnienia większości pracowników. Całkiem możliwe, że firma nie przynosi obecnie wystarczających zysków a utrzymywanie jej przy życiu jest nieopłacalne.

RapidShare ostatecznie odejdzie z tego świata 31 marca 2015 roku. Wtedy wszystkie konta i powiązane z nimi pliki zostaną usunięte. Dlatego jeśli trzymacie tam materiały, na których wam szczególnie zależy, zalecane jest ich skopiowanie.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst