Operatorzy  / News

Ależ wynik Playa - już 12,3 mln klientów!

233 interakcji
dołącz do dyskusji

We wtorkowy poranek Play zaprezentował swoje wyniki finansowe po 2014 roku. Operator chwali się tym, że po raz siódmy z rzędu może zaprezentować bardzo dobre wyniki. Na udowodnienie swojej tezy pochwalił się liczbami.

Play ponownie prezentuje wyniki finansowe w... Barcelonie. W tym roku jednak nie wybrano jako miejsce imprezy targów Mobile World Congress, które odbędą się za kilka dni, a knajpkę o nazwie Plac Barcelona na warszawskim Placu Trzech Krzyży.

Konferencję rozpoczął rzecznik sieci, Marcin Gruszka i po krótkim wprowadzeniu przekazał głos prezesowi zarządu.

Play pochwalił się liczbami, z których wynika że sieć z dniem 31 grudnia 2014 roku miała 12,3 mln subskrybentów. Oznacza to wzrost o 1,55 mln rok do roku, czyli 14,5 proc.

Okazuje się, że nowi klienci to w większości osoby decydujące się na abonament - usługi postpaid wybiera 1,04 mln klientów, usługi prepaid 0,51 mln. Biorąc jednak pod uwagę całą bazę użytkowników, to nadal oferty na kartę mają przewagę, a osoby wybierające abonament stanowią 47,3 proc. bazy klientów.

Rośnie znaczenie Playa na rodzimym rynku.

wyniki-play-2014

Czwarty operator zbliża się powoli do uzyskania 1/4 udziałów w rynku usług telekomunikacyjnych w kraju. Na chwilę obecną może pochwalić się obsługą 21,3 proc. klientów co daje wzrost rok do roku o 2,4 pkt. proc.

Operator pochwalił się też tym, ile wyciąga z tego biznesu pieniędzy. Przychody na koniec 2014 roku zamknęły się na poziomie 4,392 mln zł co daje wzrost na poziomie 18,1 proc. Przychody od użytkowników są niewiele mniejsze, czyli na poziomie 3,524 mln zł. Skorygowana EBITDA jest na poziomie 1,072 mln co daje wzrost 51,6 proc.

Play nadal bryluje pod względem przenoszenia numerów.

W ciągu całego roku do sieci Play przenoszone było 51 proc. numerów w skali kraju. Jedynie ostatni kwartał minionego roku skutkował spadkiem poniżej połowy i wyniósł 48 proc.

Do sukcesów Playa można zaliczyć też rozwój LTE. Fioletowa sieć ma już 73 proc. pokrycia kraju pod względem populacji. Sieć zresztą nie tylko dociera do użytkowników, a oni sami korzystają z LTE. W 2014 roku liczba klientów używających LTE przekroczyła milion. Oprócz tego ponad połowa mobilnego transferu w grudniu 2014 roku była już przesyłana właśnie w tej technologii transferu danych.

Podsumowanie powyższych wyników możecie zobaczyć na poniższych zdjęciach:

play-wyniki-za-2014- (1)
przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst