Social media  / News

Piekło zamarzło, Facebook kopiuje funkcję z Naszej Klasy! Teraz pozostaje tylko czekać na eurogąbki

122 interakcji
dołącz do dyskusji

Po boomie na zachodnie serwisy w polskiej sieci użytkownicy uciekając z NK, czyli ówczesnej Naszej Klasy, jako powód wskazywali często infantylne eurogąbki. Po kilku latach zdziecinnienie dopadło też programistów Facebooka. Kolejna przestrzeń w serwisie gdzie będzie można doklejać sobie i znajomym kolorowe naklejki to zdjęcia w profilu użytkownika - zupełnie jak na NK.pl.

Emotikony są niemal tak stare jak internet, a w komunikacji pisanej często uśmiechnięte, smutne, zdziwione i w każdy inny sposób rozdziawione buźki pomagają przekazać nastrój obok suchego tekstu.

W nowoczesnym internecie dwukropek i zamknięty lub otwarty nawias to jednak za mało.

facebook-photo-stickers

Z takiego założenia wychodzą przynajmniej twórcy Facebooka. Użytkownicy już dawno mogli zapoznać się z naklejkami, które można wklejać znajomym w komentarzach pod statusami i zdjęciami. Obecne są też w komunikatorze Facebook Messenger, a miłośnicy nalepek mogą pobrać aplikację Stickered i wrzucać je na zdjęcia udostępniane za pośrednictwem tego komunikatora.

Teraz twórcy najpopularniejszego portalu społecznościowego świata idą o krok dalej.

Od teraz charakterystyczne nalepki będzie można wklejać bezpośrednio na zdjęcia udostępniane na tablicy. Jak na razie funkcja ta trafiła do wybranych użytkowników aplikacji do Androida i iOS - u mnie jeszcze jej (na szczęście?) niestety nie widać.

Tylko jednak czekać, aż ta nowość dotrze do nas, a znajomi zaczną zalewać newsfeed swoimi kreacjami. Swoją drogą od emotikonek i innych naklejek naprawdę już nie ma ucieczki i trzeba się z ich istnieniem po prostu pogodzić.

Nawet w Slacku, z którego teraz korzystamy w redakcji Spider’s Web, po wpisaniu dwukropka można wpisać nazwę jakiegoś śmiesznego obrazka i podesłać go od razu do współpracowników.

źródło: techcrunch.com / grafika główna pochodzi z serwisu Shutterstock.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst