Foto  / News

Nowa porcja programów do edycji zdjęć - świetny Optics Pro 8 oraz ViewPoint zupełnie za darmo

138 interakcji
dołącz do dyskusji

DxO Labs powraca z jedną z najlepszych fotograficznych promocji! Jeden z największych konkurentów Lightrooma, DxO Optics Pro 8, ponownie jest dostępny za darmo. Tym razem do promocji dołącza również inny znany program tego francuskiego studia – doskonały ViewPoint do korekcji perspektywy. Na pobranie programów masz czas do 28 lutego.

Informacja o udostępnieniu za darmo programu Dxo Optics Pro 8 w październiku ubiegłego roku zelektryzowała środowisko fotografów. Nic w tym dziwnego, bo program jest bardzo zaawansowanym narzędziem, które z powodzeniem może być wykorzystywane nawet w profesjonalnej pracy. Promocja trwała do końca stycznia 2015 roku, ale jeśli nie zdążyłeś w tym czasie z niej skorzystać, teraz masz ku temu kolejną okazję.

DxO Optics Pro 8

Właśnie wystartowała kolejna akcja promocyjna na DxO Optics Pro 8. Wystarczy do 28 lutego zostawić swój adres email na specjalnie przygotowanej stronie, by otrzymać dożywotni klucz licencyjny do pełnej, komercyjnej wersji programu.

Dxo Optics Pro 8 pozwala na kompleksową edycję zdjęć, także w formacie RAW. Ósma odsłona programu nie była jeszcze wyposażona w świetne algorytmy odszumiania DxO Prime, ale i tak warto dać jej szansę. W tym wypadku stosunek ceny do jakości jest nie do pobicia.

Dxo ViewPoint

To jednak nie koniec niespodzianek. Na identycznych zasadach jest dostępny także DxO ViewPoint, czyli proste, ale bardzo skuteczne narzędzie do korekt perspektywy. Program pozwala prostować zdjęcia oraz korygować zniekształcenia spowodowane fotografowaniem ze zbyt niskiej perspektywy przy użyciu zbyt szerokokątnych obiektywów. W takim przypadku budynki na zdjęciach zwężają się ku górze. Wystarczy jednak kilka kliknięć w DxO ViewPoint, by nadać zdjęciom znacznie bardziej profesjonalny charakter. Poniższy efekt uzyskałem dosłownie w 5 sekund. Trwało to tak długo tylko dlatego, że algorytm źle oszacował stosunek wysokości do szerokości budynku. Naprawienie tego to jednak kwestia przesunięcia jednego suwaka.

dxo-viewpoint

Prostowanie budynków to tylko jedna z zalet programu. DxO ViewPoint pozwala także eliminować zniekształcenia perspektywy spowodowane przez szerokokątne obiektywy. Ta przypadłość jest szczególnie dokuczliwa, gdy szerokim szkłem fotografujemy grupę osób. Im dalej od centrum kadru, tym bardziej twarze osób są rozciągnięte. We ViewPoint wystarczy jedno kliknięcie, by to naprawić.

Program można zainstalować w wersji samodzielnej, jak i w formie pluginu do Photoshopa, Lightrooma, Photoshop Elements i Aperture. DxO ViewPoint poprawnie wykrywa najnowsze programy Adobe (Lightroom 5.7, Photoshop CC), a także ich starsze wersje, począwszy od Photoshopa CS3. Obsługiwane są programy w wersjach 32- i 64-bitowych.

Jeżeli spodobają ci się darmowe programy, DxO Labs ma dla ciebie również zniżki na ich nowsze wersje

Trzeba bowiem uczciwie powiedzieć, że oferowane za darmo oprogramowanie doczekało się już następców. Po skorzystaniu z promocji możesz kupić program DxO OpticsPro 10 w wersji Essential za 79 funtów (zamiast 99), a w wersji Elite za 119 funtów (zamiast 159). Z kolei za DxO ViewPoint 2 zapłacisz 39, zamiast 59 funtów.

Promocja potrwa do 28 lutego. Pobrane w tym czasie klucze licencyjne nie wygasają, a samych programów można używać także do celów komercyjnych. W przypadku skrzynki Gmail, maile z kluczami licencyjnymi lubią wpaść do spamu - polecam sprawdzić ten folder.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst