Tech  / News

Nie musisz już czekać na Apple Watch... tak jakby

Do tej pory posiadacze iPhonów nie mieli dużego wyboru jeśli chodzi o wearables. Spośród większych producentów jedynie Pebble i Alcatel miały możliwość wyświetlania powiadomień z iPhone'ów. Aż do teraz. Pewnemu deweloperowi udało się bowiem przesłać powiadomienia z iOS na... Moto 360.

To było jedynie kwestią czasu

Mohammad Abu-Garbeyyeh, znany na forum XDA-developers jako MohammadAG znalazł sposób, żeby wyświetlać notyfikacje z iPhone'a na swojej Motoroli Moto 360, używając ANSC (Apple Notification Center Service), dostępnego dla iOS od jego siódmej wersji.

Jest to dokładnie ten sam sposób wyświetlania powiadomień, który umożliwia tę czynność poprzez łączność Bluetooth produktom Pebble. Dzięki temu, że funkcjonalność wbudowana jest bezpośrednio w system, nie wymaga ona żadnych dodatkowych aplikacji.

Aby to umożliwić, Mohammad napisał specjalne .apk i rozważa jego upublicznienie. Do konfiguracji smartwatcha z Android Wear nadal potrzebny jest smartfon z Androidem, lecz wysyłanie powiadomień jest możliwe na każdym iPhonie z iOS od 7 wzwyż i nie wymaga jailbreak'u. Sam deweloper podkreśla, że możliwości ANSC są bardzo ograniczone, lecz jeśli chcemy jedynie prostych powiadomień na naszym nadgarstku, jest to wystarczająca opcja.

Użytkownicy produktów Apple raczej nie rzucą się do sklepów po smartzegarki, ale...

…to niezły prztyczek w nos dla wyznawców religii Cupertino, żyjących w zamknięciu swojego ekosystemu. A dla tych, którzy zdroworozsądkowo, świadomie korzystają z telefonów Apple, ale nie zamierzają wydawać majątku na Apple Watch, ciekawa propozycja.

Oraz pewnego rodzaju proteza, dopóki Apple nie zdecyduje się bardziej otworzyć na innych producentów smartzegarków.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst